Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Antresole Magazynowe - Jaką Pełnią Rolę? zdjęcie nr 1

Antresole magazynowe – jaką pełnią rolę?

15 czerwca 2024

Antresole są powszechnie wykorzystywane w logistyce magazynowej. Umożliwiają zwiększenie przestrzeni, bez fizycznej rozbudowy obiektu. Sprawdzają się w szczególności przy dużej kubaturze, pomagają wykorzystać przestrzeń na wysokość. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Jakie są ich zalety i wady?

Antresola magazynowa – definicja

Inaczej można powiedzieć, że jest to specyficzny rodzaj regału, który zwiększa powierzchnią użytkową magazynu. Na dużych wysokościach można przechowywać różnego rodzaju towary, nawet pod samym sufitem. Gwarantuje to niemarnowanie przestrzeni oraz maksymalne jej wykorzystanie.

Podstawowe cechy antresol magazynowych

Antresole wykonywane są ze stali, charakteryzują się modułową budową. Są dopasowane do potrzeb niemal każdego magazynu. Dają bardzo dużą swobodę w zakresie lepszego wykorzystania przestrzeni.

W skład konstrukcji wchodzą profile stalowe i dwuteowniki. Projektowane są na indywidualne zamówienie, ale znaleźć można również propozycje używane, które da się dostosować do potrzeb przedsiębiorcy.

Należy podkreślić, że antresola metalowa obowiązkowo musi być wykonana ze stali najwyższej jakości, ze względu na duże obciążenia przenoszone przez konstrukcję. Antresole są również mocno eksploatowane, dlatego trzeba mieć pewność ich solidności i wytrzymałości, w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i towarów.

Elementy antresol malowane są proszkowo lub są ocynkowane, w celu ochrony konstrukcji przed korozją. Znacząco wpływa to na wydłużenie ich trwałości. W dodatku wszystkie elementy są łączone wysokiej jakości śrubami i nakrętkami, spełniającymi rygorystyczne normy i posiadającymi atesty bezpieczeństwa.

Kiedy znajdują zastosowanie antresole magazynowe?

Właściciel decyduje się na antresole głównie wtedy, gdy aktualnie zaczyna brakować mu miejsca do przechowywania towarów na klasycznych regałach magazynowych. Są również fantastycznym rozwiązaniem do obiektów wysokich, w których jednak regały wysokiego składowania nie do końca spełniają oczekiwania. Wprowadzając do obiektu regały antresole, można zapanować nad porządkiem, ograniczyć zagracenie obiektu, a także rozbudować przestrzeń w ekonomiczny sposób, zyskując dodatkową przestrzeń do składowania.

Dlaczego inwestycja w antresole do magazynu jest tak opłacalna?

Cieszące się bardzo dużą popularnością konstrukcje magazynowe, są wybierane przede wszystkim dlatego, że:

  • wyróżniają się uniwersalnością – można zastosować je w niemal każdym magazynie,
  • są opłacalne – stanowią tańsze rozwiązanie w porównaniu do kosztownej przebudowy fizycznej magazynu,
  • szybko można wprowadzić je do magazynu – montaż zajmuje maksymalnie kilka dni roboczych. Można zacząć używać je od razu.

Jakie zalety ma antresola przemysłowa?

  • Efektywne wykorzystanie kubatury obiektu.
  • W prosty i korzystny cenowo sposób można zwiększyć powierzchnię użytkową magazynu, bez konieczności fizycznej rozbudowy obiektu.
  • Montaż przebiega szybko i nie jest problematyczny.
  • Bez problemów konstrukcję można dostosować do warunków panujących w magazynie.
  • Antresolę można połączyć z innymi systemami składowania dotychczas wykorzystywanymi w obiekcie m.in. regałami półkowymi.

Wady, jakie ma antresola – magazyn na tym nie skorzysta

  • Brak ochrony akustycznej – ma to szczególne znaczenie, gdy w tej przestrzeni mają być realizowane inne zadania niż składowanie towarów.
  • Nie ma możliwości składowania towarów generujących zanieczyszczenia. Mogą one z łatwością przedostać się do innych części hali. Antresole nie są dobrym wyborem przy składowaniu materiałów budowlanych i półproduktów.

Antresola wielopoziomowa, czyli niezawodny sposób na zwielokrotnienie przestrzeni użytkowej w magazynie

Antresole magazynowe doskonale sprawdzają się w obiektach wysokich, ponieważ kubaturę budynku można wykorzystać wzwyż. Przystosowane są do składowania towarów o różnych gabarytach, mogą przenosić duże obciążenia. Wystarczy stworzyć indywidualny projekt zgodny z oczekiwaniami.

Kompleksowa przebudowa magazynu jest czasochłonna i kosztuje naprawdę dużo, natomiast antresole są funkcjonalnym, trwałym i niedrogim rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczne składowanie towarów.

Pozdrawiamy

amRACK