Strona główna » Regały przepływowe Pallet Flow

Regały przepływowe Pallet Flow

Przeznaczone są do towarów składowanych na paletach i wymagających zastosowania reguł FIFO – pierwsze przyszło, pierwsze wychodzi oraz LIFO – ostatnie weszło, pierwsze wychodzi. Regały przepływowe znajdą swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie wymagana jest duża rotacja towarów oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba składowania dużej ilości palet o relatywnie niskiej ilości asortymentów – np. zasilenie produkcji.
Regały przepływowe pozwalają wykorzystać powierzchnię magazynu przez ograniczenie ilości dróg transportowych, po których poruszają się wózki. Dzięki pochyłowi łoży, siłą przemieszczającą palety jest grawitacja. Regał typu FLOW jest jedynym dostępnym na rynku regałem, który wykonuje pracę bez kosztów zasilania w energię.
Regały przepływowe można wyposażyć w elementy zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy oraz umożliwiające obsługę zarówno wózkami z uchylnym masztem jak i bez pochyłu masztu.

Zalety:

• bardzo wysokie wykorzystanie kubatury magazynu
• łatwa inwentaryzacja towarów
• darmowy transport palet dzięki sile grawitacji
• zmniejszenie kosztów pracy wózków widłowych

Konstrukcje łoży paletowych amRACK wykonane są w wersji cynkowanej.

REGAŁY PRZEPŁYWOWE PALLET FLOW, czyli regały rolkowe

REGAŁY PRZEPŁYWOWE PALLET FLOW to regały rolkowe, które wykorzystuje się do składowania blokowego, podobnie jak regały wjezdne i tunelowe. Pozwalają na bardzo dobre wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie ważne; gdy ma się dużą ilość towaru do przechowania, a ograniczone miejsce. Na pewno regały przepływowe bardzo dobrze sprawdzą się w każdym magazynie o średniej ilości składowanego materiału.

Czym charakteryzują się regały przepływowe?

Najczęściej regał przepływowy bardzo dobrze sprawdza się, jeżeli magazynier chce poukładać w jednym miejscu asortyment z podobnej grupy lub z tego samego rodzaju.

Na każdym poziomie składowania mogą natomiast znajdować się różne materiały, ponieważ jest do nich łatwy dostęp. Każdy z poziomów regałów można wykorzystać w dostosowany do swoich potrzeb sposób, dlatego regały przepływowe na pewno spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Wysokiej jakości regały przepływowe – Konstrukcje warte Twojej uwagi!

Regały przepływowe to konstrukcje, które w każdym magazynie sprawdzą się znakomicie. Choć są rozwiązaniem droższym niż inne regały, są przy tym mniej skomplikowane w obsłudze, jak i montażu, dlatego są bardzo chętnie wybierane.

Na pewno, jeżeli w magazynie jest bardzo duża rotacja towaru, na ten rodzaj regałów warto się obowiązkowo zdecydować. Na pewno będzie się miało z nich bardzo dobry pożytek. Z pewnością będą one stanowiły skuteczną pomoc podczas segregacji towaru, jak i przystosowaniem przestrzeni magazynowej do aktualnych potrzeb.

Regały przepływowe to konstrukcje nowoczesne, dopasowane do potrzeb użytkownika.

Regały Pallet Flow – Czym jest regał przepływowy?

REGAŁY PRZEPŁYWOWE PALLET FLOW charakteryzują się szybkim dostępem do palet oraz wysokim wskaźnikiem przepływu.

Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu zaledwie dwóch koryt roboczych. Ponadto, regały pallet flow zajmują o 60% mniej miejsca niż tradycyjne regały magazynowe. To rozwiązanie polecane jest więc wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie i trzeba go wykorzystać w jak najlepszy sposób.

Najczęściej regał półkowy typu przepływowego wykorzystywany jest do składowania dużej ilości takich samych materiałów. Palety ustawiane są od strony załadowczej, a pod wpływem siły grawitacji są przesuwane do strony wyładowczej. Najczęściej z tego typu palet korzysta przemysł spożywczy oraz firmy produkcyjne, ale tylko w awaryjnych sytuacjach. Na pewno mając do dyspozycji takie właśnie regały, można cieszyć się z maksymalnego wykorzystania przestrzeni, przy jedoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo przechowywanych towarów. Nikt nie straci na wybraniu tych regałów.

Postaw na pewny i bezpieczny montaż

Reagujemy w ciągu 24h od przyjęcia zgłoszenia!

Oto nasz schemat działania:

regały magazynowe, amrack
regał magazynowy, amrack
regały magazynowe, amrack, projekt
regały magazynowe, amrack, Klienci
regały magazynowe, amrack, oferta

Zadzwoń