Strona główna » Regały przepływowe Pallet Flow

Regały przepływowe Pallet Flow

Pod tą skomplikowanie brzmiącą nazwą kryją się regały przeznaczone do składowania towaru na paletach i umożliwiające jego szybki transport w obrębie regału. Zwykle są to sporych rozmiarów konstrukcje, które wykorzystywane są w dużych halach magazynowych. Dostępne w naszej ofercie regały przepływowe typu Pallet Flow cechuje przemyślany projekt, wysoka jakość użytych do ich produkcji materiałów, precyzja wykonania oraz duża możliwość personalizacji zamówienia.

Pallet Flow, czyli właściwie co?

Proponowane regały przepływowe wykorzystywane są do przechowywania towaru złożonego na paletach. Ich największym atutem jest jednak możliwość szybkiego przepływu palet, który znacznie usprawnia pracę, a co za tym idzie, zwiększa wydajność. Tego rodzaju regały mogą być wykorzystywane między innymi w strefach wydawania towaru czy kompletowania dużych zamówień. Co ważne, przepływ palet odbywa się z wykorzystaniem siły grawitacji, a więc całkowicie bezkosztowo.

Gdzie możesz wykorzystać regały przepływowe Pallet Flow?

Regały przepływowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża rotacja towarów oraz gdzie istnieje potrzeba składowania dużej liczby palet o relatywnie niskiej ilości asortymentów – np. przy zasilaniu produkcji. Korzysta z nich m.in. przemysł spożywczy. Korzystają z nich również hale magazynowe, w których wdrożono regułę FIFO bądź LIFO. Czym są wspomniane reguły, tłumaczymy poniżej.

Reguła FIFO

Reguła FIFO (ang. First In – First Out) – koncepcja, według której magazyn w pierwszej kolejności opuszczają towary będące w nim najdłużej, a więc takie, które jako pierwsze się w nim pojawiły. W przemyśle spożywczym pozwala to w prosty sposób kontrolować termin przydatności towarów i nie dopuszczać do ich przeterminowania.

Reguła LIFO

Reguła LIFO (ang. Last In – First Out) – tutaj mamy do czynienia z założeniem, według którego w pierwszej kolejności magazyn opuszcza towar, który pojawił się w nim jako ostatni. Można ją zobrazować na przykładzie wózków sklepowych na miejscu postojowym przed sklepem – wózek, który został odłożony jako ostatni, opuści je jako pierwszy.

Niezależnie od tego, jaka reguła obowiązuje w Twoim magazynie, regały przepływowe Pallet Flow sprawdzą się w nim doskonale.

Zalety regałów przepływowych Pallet Flow

Ten typ regałów ma szereg zalet. Przede wszystkim regały przepływowe pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową, dzięki ograniczeniu przestrzeni pokonywanych przez wózki. Co za tym idzie, zmniejszają one koszty ich pracy. Również inwentaryzacja towarów odbywa się w efektywniejszy sposób. Ogromnym atutem regałów typu Pallet Flow jest ich bezkosztowa obsługa. Dzięki temu, że łoża paletowe są pochylone, siłą przemieszczającą palety jest grawitacja. Regały typu Flow są jedynymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami magazynowymi, które wykonują pracę bez kosztów zasilania w energię. To czysta oszczędność!

Regały przepływowe Pallet Flow marki amRACK

Oferowane przez nas regały przepływowe Pallet Flow to wysokiej klasy produkty, wykonane z trwałych materiałów zgodnie z przemyślanym projektem. Jesteśmy w stu procentach pewni, że spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Co ważne, konstrukcje łoży paletowych marki amRACK, wykonywane są w wersji ocynkowanej. Regały można też wyposażyć w elementy zwiększające bezpieczeństwo, komfort pracy oraz umożliwiające obsługę zarówno wózkami z uchylnym masztem, jak i bez pochyłu masztu.

Postaw na profesjonalizm, postaw na amRACK

Wybierając współpracę z marką amRACK, decydujesz się nie tylko na wysokiej jakości produkty, ale także wsparcie zespołu ekspertów, pełną opiekę sprzedażową oraz szybką realizację zamówień. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a w krótkim czasie przygotujemy projekt Twojego magazynu wyposażonego w regały przepływowe Pallet Flow. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączysz do grona naszych Klientów i zostaniesz z nami na dłużej. Zapraszamy do kontaktu.

Postaw na pewny i bezpieczny montaż

Reagujemy w ciągu 24h od przyjęcia zgłoszenia!

Oto nasz schemat działania:

regały magazynowe, amrack
regał magazynowy, amrack
regały magazynowe, amrack, projekt
regały magazynowe, amrack, Klienci
regały magazynowe, amrack, oferta

Zadzwoń