Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl

Regały przepływowe

Regał przepływowy (rolkowy), wykorzystuje się do składowania blokowego, podobnie jak regały wjezdne i tunelowe. Regały przepływowe pozwalają na dobre wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Przeznaczone są do magazynowania towarów składowanych na paletach i wymagających zastosowania reguł FIFO — „pierwsze przyszło, pierwsze wychodzi” — oraz LIFO — „ostatnie weszło, pierwsze wychodzi”. Palety umieszczane są na rolkach transportowych przy użyciu wózka widłowego. Tor jest lekko nachylony. Gdy dojdzie do wyjęcia pierwszej palety, kolejna automatycznie przesuwa się do punktu odbioru, co znacząco ułatwia i przyspiesza pracę.

Paletowe regały przepływowe znajdą swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie wymagana jest duża rotacja towarów oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba składowania dużej ilości palet o relatywnie niskiej ilości asortymentów – np. zasilenie produkcji.

Magazynowe regały przepływowe Pallet Flow

Paletowe regały przepływowe od amRACK pozwalają wykorzystać powierzchnię magazynu przez ograniczenie ilości dróg transportowych, po których poruszają się wózki. Dzięki pochyłowi łoży, siłą przemieszczającą palety jest grawitacja. Regał przepływowy typu FLOW (regał Pallet Flow) jest jedynym dostępnym na rynku regałem, który wykonuje pracę bez kosztów zasilania w energię.

Regały paletowe Pallet Flow przepływowe można wyposażyć w elementy zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy oraz umożliwiające obsługę zarówno wózkami z uchylnym masztem, jak i bez pochyłu masztu.

Zalety regałów przepływowych

 • bardzo wysokie wykorzystanie kubatury magazynu
 • łatwa inwentaryzacja towarów
 • darmowy transport palet dzięki sile grawitacji
 • zmniejszenie kosztów pracy wózków widłowych

Konstrukcje łoży paletowych w regałach Pallet Flow wykonane są w wersji cynkowanej.

Regały Przepływowe - Amrack zdjęcie nr 1
Postaw na pewny i bezpieczny montaż

Reagujemy w ciągu 24h od przyjęcia zgłoszenia!

Oto nasz schemat działania
Zgłoszenie
Kontakt
Projekt
Klient
Oferta

Kiedy wybrać regały przepływowe?

Regał paletowy przepływowy jest idealnym wyborem, jeżeli:

 • szukasz jednolitego systemu do składowania palet, na których znajdują się w większości te same produkty,
 • chcesz zadbać o przejrzystość wszystkich procesów logistycznych,
 • potrzebujesz w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń magazynową,
 • chcesz mieć stały dostęp do wszystkich składowanych towarów

Dlaczego warto postawić na regał przepływowy?

Regał przepływowy jest świetnym rozwiązaniem do większości magazynów ze względu na nieograniczone możliwości, jakie zapewnia w przestrzeni magazynowej. Z jego pomocą możesz szybko realizować zamówienia i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb Klientów.

Magazyn przepływowy to oszczędność czasu i pieniędzy

Jest perfekcyjnie dostosowany do Twoich potrzeb, zarządzanie nim nie sprawia większych trudności. Jeżeli zależy Ci na sukcesie w branży, regały paletowe przepływowe obowiązkowo powinny znaleźć się w Twoim magazynie. Pozwalają uniknąć przestojów, zmniejszają koszty zarządzania magazynem, a jednocześnie generują zyski, które są tak ważne w każdym biznesie.

Regały pallet flow sprawdzają się świetnie w magazynach ponoszących duże koszty budowy m.in. w chłodniach oraz mroźniach. Efektywne ich wykorzystywanie zmniejsza koszty eksploatacyjne wózków widłowych oraz rachunki za prąd. Ochronie podlegają również pracownicy, którzy nie muszą długo przebywać w skrajnie trudnych warunkach temperaturowych. Mogą pobrać palety szybko i sprawnie.

Wdrożenie regałów przepływowych jest jedną z inwestycji, na którą warto zdecydować się, gdy chcesz składować towary w sposób bezpieczny, a jednocześnie zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynowej.

Regały Pallet Flow – niezawodny sposób na dodatkowe miejsce

Regały przepływowe Pallet Flow dostępne w ofercie amRACK znacząco oszczędzają przestrzeń w magazynie, umożliwiają składowanie dużej ilości tych samych produktów na paletach. Magazynowanie w systemie FIFO oraz LIFO jest dzięki nim jak najbardziej możliwe. Palety z towarami są składowane bezpiecznie, mogą być pobierane szybko i sprawnie. Tym samym wzrasta efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Regały paletowe przepływowe zadbają o zwiększenie wydajności magazynie

Regały przepływowe Pallet Flow umożliwiają optymalny przepływ towarów w magazynie. Wydajność automatycznie zwiększa się, a to prowadzi do osiągnięcia dobrych rezultatów z prowadzonej działalności.

6 korzyści magazynu z systemem regałów przepływowych

Zastanawiasz się jeszcze, jakie jeszcze korzyści uzyskasz, inwestując w system przepływowy w magazynie? 

 •   Masz szansę na maksymalne wykorzystanie kubatury budynku.
 •   W skuteczny sposób poprawisz rotację towarów w magazynie.
 •   Zaoszczędzisz czas poświęcany na wykonywanie wielu zadań, ponieważ uzupełnianie zapasów odbędzie się w szybki i bezproblemowy sposób.
 •   Każde zamówienie przygotujesz szybko i sprawnie, co znacząco przełoży się na efektywność realizowanych prac.
 •   Pracownicy po magazynie nie będą musieli chodzić aż tak dużo, dlatego zmniejszysz wydatki na klimatyzację, a bezpieczeństwo w strategicznych przestrzeniach magazynowych również poprawi się.
 •   Regały magazynowe przepływowe umożliwiają wyeliminowanie lub zmniejszenie ilości korytarzy roboczych.