Strona główna » Regały przepływowe Pallet Flow

Regały przepływowe Pallet Flow

Czym charakteryzują się regały przepływowe?

REGAŁY PRZEPŁYWOWE PALLET FLOW to regały rolkowe, które wykorzystuje się do składowania blokowego, podobnie jak regały wjezdne i tunelowe. Pozwalają na bardzo dobre wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie ważne; gdy ma się dużą ilość towaru do przechowania, a ograniczone miejsce. Na pewno regały przepływowe bardzo dobrze sprawdzą się w każdym magazynie o średniej ilości składowanego materiału.


REGAŁY PRZEPŁYWOWE PALLET FLOW, czyli regały rolkowe

Najczęściej regał przepływowy bardzo dobrze sprawdza się, jeżeli magazynier chce poukładać w jednym miejscu asortyment z podobnej grupy lub z tego samego rodzaju.

Na każdym poziomie składowania mogą natomiast znajdować się różne materiały, ponieważ jest do nich łatwy dostęp. Każdy z poziomów regałów można wykorzystać w dostosowany do swoich potrzeb sposób, dlatego regały przepływowe na pewno spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Wysokiej jakości regały przepływowe – Konstrukcje warte Twojej uwagi!

Regały przepływowe to konstrukcje, które w każdym magazynie sprawdzą się znakomicie. Choć są rozwiązaniem droższym niż inne regały, są przy tym mniej skomplikowane w obsłudze, jak i montażu, dlatego są bardzo chętnie wybierane.

Na pewno, jeżeli w magazynie jest bardzo duża rotacja towaru, na ten rodzaj regałów warto się obowiązkowo zdecydować. Na pewno będzie się miało z nich bardzo dobry pożytek. Z pewnością będą one stanowiły skuteczną pomoc podczas segregacji towaru, jak i przystosowaniem przestrzeni magazynowej do aktualnych potrzeb.

Regały przepływowe to konstrukcje nowoczesne, dopasowane do potrzeb użytkownika.

***
Pod tą skomplikowanie brzmiącą nazwą kryją się regały przeznaczone do składowania towaru na paletach i umożliwiające jego szybki transport w obrębie regału. Zwykle są to sporych rozmiarów konstrukcje, które wykorzystywane są w dużych halach magazynowych. Dostępne w naszej ofercie regały przepływowe typu Pallet Flow cechuje przemyślany projekt i wysoka jakość użytych do ich produkcji materiałów. Ponadto warto dodać, że produkty te to także precyzja wykonania oraz duża możliwość personalizacji zamówienia.

Pallet Flow, czyli właściwie co?

Proponowane regały przepływowe wykorzystywane są do przechowywania towaru złożonego na paletach. Ich największym atutem jest jednak możliwość szybkiego przepływu palet, który znacznie usprawnia pracę, a co za tym idzie, zwiększa wydajność. Tego rodzaju regały mogą być wykorzystywane między innymi w strefach wydawania towaru czy kompletowania dużych zamówień. Co ważne, przepływ palet odbywa się z wykorzystaniem siły grawitacji, a więc całkowicie bezkosztowo.

Gdzie możesz wykorzystać regały przepływowe Pallet Flow?

Regały przepływowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża rotacja towarów oraz gdzie istnieje potrzeba składowania dużej liczby palet o relatywnie niskiej ilości asortymentów – np. przy zasilaniu produkcji. Korzysta z nich m.in. przemysł spożywczy. Korzystają z nich również hale magazynowe, w których wdrożono regułę FIFO bądź LIFO. Czym są wspomniane reguły, tłumaczymy poniżej.

Reguła FIFO

Reguła FIFO (ang. First In – First Out) – koncepcja, według której magazyn w pierwszej kolejności opuszczają towary będące w nim najdłużej, a więc takie, które jako pierwsze się w nim pojawiły. W przemyśle spożywczym pozwala to w prosty sposób kontrolować termin przydatności towarów i nie dopuszczać do ich przeterminowania.

Reguła LIFO

Reguła LIFO (ang. Last In – First Out) – tutaj mamy do czynienia z założeniem, według którego w pierwszej kolejności magazyn opuszcza towar, który pojawił się w nim jako ostatni. Można ją zobrazować na przykładzie wózków sklepowych na miejscu postojowym przed sklepem – wózek, który został odłożony jako ostatni, opuści je jako pierwszy.

Niezależnie od tego, jaka reguła obowiązuje w Twoim magazynie, regały przepływowe Pallet Flow sprawdzą się w nim doskonale.

Zalety regałów przepływowych Pallet Flow

Ten typ regałów ma szereg zalet. Przede wszystkim regały przepływowe pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową, dzięki ograniczeniu przestrzeni pokonywanych przez wózki. Co za tym idzie, zmniejszają one koszty ich pracy. Również inwentaryzacja towarów odbywa się w efektywniejszy sposób. Ogromnym atutem regałów typu Pallet Flow jest ich bezkosztowa obsługa. Dzięki temu, że łoża paletowe są pochylone, siłą przemieszczającą palety jest grawitacja. Regały typu Flow są jedynymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami magazynowymi, które wykonują pracę bez kosztów zasilania w energię. To czysta oszczędność!

Regały przepływowe Pallet Flow marki amRACK

Oferowane przez nas regały przepływowe Pallet Flow to wysokiej klasy produkty, wykonane z trwałych materiałów zgodnie z przemyślanym projektem. Jesteśmy w stu procentach pewni, że spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Co ważne, konstrukcje łoży paletowych marki amRACK, wykonywane są w wersji ocynkowanej. Regały można też wyposażyć w elementy zwiększające bezpieczeństwo, komfort pracy oraz umożliwiające obsługę zarówno wózkami z uchylnym masztem, jak i bez pochyłu masztu.

Postaw na profesjonalizm, postaw na amRACK

Wybierając współpracę z marką amRACK, decydujesz się nie tylko na wysokiej jakości produkty, ale także wsparcie zespołu ekspertów. Regały Pallet Flow możesz, więc zakupić i do tego zamówić jeszcze pełną opiekę sprzedażową. Nasza firma postara się wykonać szybką realizację zamówień. Tym samym, jeśli Ci potrzebne regały przepływowe Pallet Flow amRACK – Sprawdź ofertę!

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a w krótkim czasie przygotujemy projekt Twojego magazynu wyposażonego w regały przepływowe Pallet Flow. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączysz do grona naszych Klientów i zostaniesz z nami na dłużej. Zapraszamy do kontaktu.

Przeznaczone są do towarów składowanych na paletach i wymagających zastosowania reguł FIFO – pierwsze przyszło, pierwsze wychodzi oraz LIFO – ostatnie weszło, pierwsze wychodzi. Regały przepływowe znajdą swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie wymagana jest duża rotacja towarów oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba składowania dużej ilości palet o relatywnie niskiej ilości asortymentów – np. zasilenie produkcji.

Regały przepływowe pozwalają wykorzystać powierzchnię magazynu przez ograniczenie ilości dróg transportowych, po których poruszają się wózki. Dzięki pochyłowi łoży, siłą przemieszczającą palety jest grawitacja. Regał typu FLOW jest jedynym dostępnym na rynku regałem, który wykonuje pracę bez kosztów zasilania w energię.
Regały przepływowe można wyposażyć w elementy zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy oraz umożliwiające obsługę zarówno wózkami z uchylnym masztem jak i bez pochyłu masztu.

Zalety:

  • bardzo wysokie wykorzystanie kubatury magazynu
  • łatwa inwentaryzacja towarów
  • darmowy transport palet dzięki sile grawitacji
  • zmniejszenie kosztów pracy wózków widłowych

Konstrukcje łoży paletowych amRACK wykonane są w wersji cynkowanej.

Postaw na pewny i bezpieczny montaż

Reagujemy w ciągu 24h od przyjęcia zgłoszenia!

Oto nasz schemat działania:

regały magazynowe, amrack
regał magazynowy, amrack
regały magazynowe, amrack, Klienci
regały magazynowe, amrack, Klienci
regały magazynowe, amrack, oferta

Zadzwoń