
Regały budowlane – jak wybrać odpowiednie?
Regały do zastosowania w sklepach i składach budowlanych, firmach z wyposażeniem domu i ogrodu są projektowane w taki sposób, aby ułatwić przechowywanie, organizację i dostęp do towarów. Konstrukcje mają również bogate wyposażenie dodatkowe.
Co to jest regał budowlany?
Stanowi połączenie regału sklepowego z podręcznym magazynem znajdującym się nad wyeksponowanymi towarami. Inna jego nazwa to regał integracyjny. Perfekcyjnie łączy strefę ekspozycji ze strefą magazynową. Przestrzeń do składowania towarów jest maksymalnie wykorzystana.
Regały budowlane doskonale sprawdzają się do ekspozycji towarów, a jednocześnie pozwalają na przechowanie dodatkowych ilości, aby mieć do nich dostęp, gdy zabraknie ich na półkach.
Jak zbudowany jest regał budowlany?
Konstrukcja jest podzielona na strefę klienta i strefę magazynu podręcznego. Pierwsza obejmuje regały sklepowe. Jest wyposażona w koszyki do magazynowania towarów. Można tutaj przechowywać m.in. elektronarzędzia, wyposażenie do ogrodów, lekkie materiały budowlane, oświetlenie i wiele innych akcesoriów umożliwiających urządzenie domu lub mieszkania.
Strefa magazynu podręcznego obejmuje regały paletowe, dzięki którym można przechowywać spaletyzowane produkty w większej ilości. W każdej chwili można uzupełnić asortyment na półkach, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
Rodzaje regałów budowlanych
Dostępnych jest wiele rodzajów regałów budowlanych, a najpopularniejsze to:
- regały na narzędzia — ułatwiają ekspozycję, przechowywanie i organizację narzędzi, przede wszystkim młotków, kombinerek, pilników, kluczy;
- regały na rury — umożliwiają efektywne przechowywanie i ekspozycję akcesorów m.in. do budowy sieci kanalizacyjnych. Nadają się również do składowania kolanek, kształtek, złączek;
- regały na elektronarzędzia — ich ważnym elementem jest półka na elektronarzędzia, na której wyeksponować można wiertarki, szlifierki, pilarki i wiele innych. Dostępne są specjalne wieszaki umożliwiające zawieszenie konkretnych narzędzi;
- regały na farby — umożliwiają ekspozycję oraz przechowywanie produktów malarskich, takich jak farby, grunty, rozpuszczalniki.
Jakie zalety posiadają regały budowlane?
Decydując się na zakup regałów budowlanych do sklepu lub składu budowlanego, poprawiasz wizualny odbiór obiektu. Możesz w korzystniejszy sposób wyeksponować towary, a dostęp do nich jest bezproblemowy.
Masz zarówno miejsce na wyeksponowanie towarów, ale również do ich magazynowania. Ma to pozytywny wpływ na logistykę firmy. Pracownik w każdej chwili może uzupełnić towar, gdy zabraknie go na półkach.
Regały narzędziowe, które są rodzajem regałów budowlanych, są dostępne w atrakcyjnych cenach, a konstrukcje odznaczają się wysokiej jakości, estetycznym wykonaniem. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz, konstrukcję możesz dowolnie modyfikować i przerabiać, w celu pełnego dopasowania do potrzeb. Atutem jest możliwość stosowania dodatkowego asortymentu, jakim są listwy, haki, wieszaki, przegrody oraz wiele innych. To wszystko powoduje, że regały w sklepach i hurtowniach budowlanych zapewniają bezpieczne przechowywanie i efektowne eksponowanie towarów.
Pozdrawiamy
