Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Budowlane - Na Co Zwrócić Uwagę? zdjęcie nr 1

Regały budowlane – na co zwrócić uwagę?

13 marca 2023

Przechowywanie materiałów budowlanych musi być bezpieczne i efektywne. Umożliwiają to dopasowane do potrzeb regały magazynowe. Jakie regały budowlane wybrać, aby zoptymalizować koszty i usprawnić procesy logistyczne?

Regały do przechowywania materiałów budowlanych – przegląd dostępnych rozwiązań

Dużym wyzwaniem dla firm z branży budowlanej jest magazynowanie oraz transport materiałów sypkich oraz ciężkich. Trzeba dopasować do nich regały, które mogą znosić bardzo duże obciążenia. Wysoka jakość konstrukcji jest tutaj kluczowa.

Regały wspornikowe

Są to idealne regały na belki i elementy drewniane, które mogą posłużyć także do składowania towarów wielkogabarytowych oraz ciężkich. Trwałe systemy wykonane z profili stalowych umożliwiają składowanie zróżnicowanego asortymentu. Jest możliwość regulacji ramion i dopasowywanie ich do aktualnych potrzeb. Kupując regały wspornikowe na indywidualne zamówienie, można dopasować je do obszaru wewnętrznego i zewnętrznego w magazynie.

Regały wspornikowe są przystosowane do obsługi dwustronnej, co sprawia, że są najbardziej elastycznym rozwiązaniem, na jakie można zdecydować się na branży budowlanej.

Regały paletowe

Systemy magazynowe dla branży budowlanej obejmują oczywiście regały paletowe. Umożliwiają składowanie takich elementów, jak cegły, gotowe elementy betonowe czy worki z cementem. Bezwzględnie wymagane jest zastosowanie regałów o dodatkowych wzmocnieniach, które mogą znosić bardzo duże obciążenia. Bezpieczne magazynowanie produktów jest dzięki temu możliwe.

Regały wysokiego składowania

Umożliwiają bardzo korzystne zagospodarowanie magazynu, w którym ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Konstrukcje należą do grona najbardziej uniwersalnych, a przy tym ich cena jest bardzo atrakcyjna. Można dopasować je do dowolnej przestrzeni i kubatury obiektu. Nadają się do składowania towarów o zróżnicowanych rozmiarach i masie. Modułowa konstrukcja ułatwia organizację i zmianę ustawienia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Zakup regałów wysokiego składowania do magazynu obsługującego branżę budowlaną jest uzasadniony, ponieważ towary można składować w sposób bezpieczny, oszczędzając czas, jak i pieniądze.

Regały do przechowywania farb i lakierów

Za substancje niebezpieczne można uznać farby, lakiery, rozpuszczalniki. Dysponując zgodnymi z przepisami regałami magazynowymi, można przestrzegać przepisów w zakresie higieny i bezpieczeństwa pracy, a jednocześnie ograniczyć ryzyko uszkodzenia towarów.

Regały na elementy elektryczne i instalacyjne

Prawidłowe przechowywanie kabli wpływa na ich jakość, jak i względy eksploatacyjne. Bardzo ważne jest, aby wygospodarować na regale miejsce do przechowywania szpul i bębnów kablowych. Współczesna gospodarka magazynowa musi te aspekty uwzględniać, w celu zwiększenia bezpieczeństwa materiałów.

Jakość wykonania konstrukcji ma największe znaczenie

Poza aspektami technicznymi i funkcjonalnymi, na uwagę zasługuje jakość wykonania konstrukcji regałowych. Wpływa to na bezpieczeństwo osób pracujących w magazynie, jak i składowanych towarów.

W związku z tym, że regały budowlane są intensywnie eksploatowane, często przeciążane, rozsądnie jest zainwestować w konstrukcje gwarantujące podwyższoną wytrzymałość oraz stabilność przez bardzo długi czas użytkowania. Nie będzie wtedy żadnych problemów, aby poprawnie wykorzystać regały do przechowywania narzędzi budowlanych czy innego asortymentu.

Inwestując w regały od znanych i cenionych producentów, można cieszyć się z ich funkcjonalności przez długie lata. Renomowani dystrybutorzy dbają, aby do klientów trafiały najwyższej jakości regały na elementy metalowe, posiadające właściwe zabezpieczenia przed uszkodzeniami.

Regały budowlane – podsumowanie

Regały na drabiny i ruszta, narzędzia, elektronikę oraz inne materiały budowlane muszą przede wszystkim odznaczać się wysoką jakością wykonania. Optymalizacja przestrzeni magazynowej z ich pomocą może wtedy przebieg poprawnie i zagwarantuje bezpieczne użytkowanie przez długie lata. 

Pozdrawiamy

amRACK