Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Motoryzacyjne - Jakie Powinny Mieć Cechy? zdjęcie nr 1

Regały motoryzacyjne – jakie powinny mieć cechy?

15 marca 2023

Dzisiejszy rynek motoryzacyjny jest bardzo wymagający. Dotyczy to zarówno aspektów produkcyjnych, jak i przechowywania. Konieczne jest spełnianie rygorystycznych norm jakości, a także dbanie o standardy. Globalizacja branży motoryzacyjnej wpływa na magazynowanie oraz dostępność konstrukcji regałowych.

Aby osoby zarządzające magazynem mogły sprostać oczekiwaniom klientów, konieczne są systemy przechowywania dla branży motoryzacyjnej precyzyjnie przygotowane i spełniające określone kryteria. Obecnie każdy producentów samochodów wymaga, aby do składowania były dostępne regały na opony, felgi, baterie samochodowe oraz inne części samochodowe. Wpływa to na bezpieczeństwo oraz ostateczną jakość towarów.

Regały na opony i felgi

Regały na felgi i opony muszą optymalnie wykorzystywać przestrzeń magazynową, dając jednocześnie bezpośredni dostęp do asortymentu. Sporym wyzwaniem jest przygotowanie konstrukcji, która radziłaby sobie z tym bezbłędnie. Do wyboru są regały umożliwiające składowanie opon w pionie oraz poziomie.

Regał na opony składowane w pionie nie posiada wypełnienia poziomu. Opony opierają się na belkach, które są specjalnie wyprofilowane, w celu ochrony bieżnika. Atutem tego rodzaju składowania jest bezpośredni, niezależny dostęp do każdego produktu.

Regały do przechowywania części samochodowych

Części samochodowe różnią się kształtem, rozmiarem oraz ciężarem. Idealnie do tego asortymentu są przystosowane regały półkowe oraz paletowe. Pierwsze umożliwiają składowanie luzem, zgodnie z normami ISO. Regały na części samochodowe wzbogacane są także o system wtykowy plug-in, co przekłada się na ich wysoką elastyczność oraz możliwość dopasowania do stawianych przez konkretny asortyment wymagań.

Optymalizacja przestrzeni magazynowej z pomocą dedykowanych systemów składowania

Branża automotive, jak już dobrze wiesz, jest bardzo wymagająca. Poszczególny asortyment należy składować na dedykowanych konstrukcjach. Szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań sprawia, że przechowywanie nietypowego asortymentu nie jest dużym problemem.

Regały wysokiego składowania w układzie rzędowym

Maksymalnie wykorzystują powierzchnię, ułatwiają przechowywanie zróżnicowanych ładunków, zarówno drobnych, jak i o dużej masie zgromadzonych na paletach. Regały dla branży motoryzacyjnej bardzo często przybierają formę heavy duty, co daje możliwość zwiększenia pojedynczej zatoki do obsługi towarów mających nawet kilka ton. Pozwala to na stworzenie magazynu o bardzo dużej wydajności.

Antresole magazynowe i podesty robocze

Umożliwiają zwielokrotnianie posiadanej przestrzeni składowania. Zapewniają optymalną dystrybucję towarów, a także skuteczną obsługę zwrotów. Ponadto, z ich pomocą można wyznaczyć regały na akcesoria samochodowe, regały na baterie samochodowe, a także regały na narzędzia warsztatowe. W magazynie powstaną strefy ułatwiające kompletowanie zamówień.

Mobilne regały paletowe

Sprawna kompletacja zamówień jest obecnie możliwa, gdy do dyspozycji są dedykowane rozwiązania, a do takich można zaliczyć mobilne regały paletowe. Umożliwiają łatwy dostęp do jednostek i doskonale sprawdzają się w bardzo dużych halach, gdzie do obsługi jest zróżnicowany asortyment.

Regały do przechowywania płynów eksploatacyjnych i pozostałego asortymentu motoryzacyjnego muszą być wytrzymałe

Wytrzymałe konstrukcje to podstawowy wymóg wobec regałów mających znaleźć zastosowanie w magazynach obsługujących branżę motoryzacyjną. Należy stawiać na systemy do zadań specjalnych, a do takich należą regał na koła samochodowe czy regały na wyciągarki i podnośniki. Regały wykonane z wysokiej jakości metalu mogą przenosić bardzo duże obciążenia, jest możliwość zamówienia ich na konkretny wymiar.

Branża automotive korzysta zarówno z regałów magazynowych skręcanych, jak i zaczepowych. Każde z rozwiązań jest proste w montażu i umożliwia maksymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej. To powoduje, że jest możliwość pełnego dostosowania systemów do potrzeb.

Pozdrawiamy

amRACK