Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Warsztatowe - Co Warto Wiedzieć Przed Zakupem? zdjęcie nr 1

Regały warsztatowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

17 marca 2023

W warsztatach najczęściej zastosowanie znajdują regały metalowe. Wyróżniają się prostą konstrukcją, są przystosowane do obsługi ręcznej. Nie muszą być drogie, aby spełniały swoje zadanie przez długie lata.

Do kupna regałów warsztatowych należy się odpowiednio przygotować. Należy skorzystać z poniższych porad, aby dokonać dobrego wyboru.

Ile miejsca mają zagospodarować regały warsztatowe?

Upewnij się, że zamawiasz regały do przechowywania narzędzi warsztatowych o odpowiednich wymiarach, dopasowanych do obiektu, jaki posiadasz. Obecnie wielu producentów oferuje indywidualną konfigurację zamówienia, co daje pełną swobodę przy tworzeniu regałów warsztatowych.

Systemy przechowywania w warsztatach o odpowiednim obciążeniu

Jest to parametr, który ma ogromne znaczenie dla trwałości konstrukcji. Wytrzymałość półek gwarantuje, że z regałów można będzie korzystać przez bardzo długi czas. Należy przemyśleć, jakie towary najczęściej będą składowane na regałach. Dzięki dokonaniu prawidłowych obliczeń i przestrzeganiu norm, nigdy nie dojdzie do załamania konstrukcji. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo.

Regały na akcesoria samochodowe, narzędzia, elementy metalowe, a może sprzęt pneumatyczny? Co jest przechowywane w warsztacie?

Wybór regałów warsztatowych powinien determinować asortyment, jaki faktycznie się w nim znajduje na co dzień. Być może u Ciebie najbardziej potrzebne będą regały na narzędzia ręczne i elektryczne, albo regały na elementy metalowe i stalowe? Do warsztatu wziąć należy pod uwagę przede wszystkim różne rodzaje regałów półkowych, które umożliwiają składowanie towarów luzem. Dostępne są także zróżnicowane akcesoria dodatkowe, które podnoszą funkcjonalność konstrukcji.

Jakie zalety mają regały metalowe?

Regały metalowe są niezwykle pojemne i funkcjonalne, umożliwiają praktyczne rozmieszczenie asortymentu. Wyróżniają się dużą nośnością, można umieszczać na nich towary w różnych rozmiarach. To właśnie nośność i wytrzymałość sprawia, że regały warsztatowe wykonane z metalu cieszą się największą popularnością.

Metalowe konstrukcje sprzedawane są w formie modułowej. Mogą podlegać dowolnej modyfikacji względem siebie. Dzięki temu przy korzystaniu z nich można uzyskać pełną swobodę.

Konstrukcje warsztatowe są również proste w utrzymaniu czystości. Szeroki wybór rozwiązań pod względem funkcjonalności powoduje, że możesz kupić regały na farby, lakiery i kleje, a także regały na części zamienne i akcesoria motoryzacyjne.

Uniwersalne regały warsztatowe

W przypadku zakupu regałów, które mają znaleźć zastosowanie w warsztacie, na pewno nie sprawdzą się regały wysokiego składowania. Należy postawić na konstrukcje bardziej kompaktowe, z uwagi na specyfikę miejsca przeznaczenia. Znacznie lepszym wyborem są regały półkowe. Sprawdzają się rewelacyjnie w przestrzeniach, gdzie towar ma być obsługiwany ręcznie. Można ustalić ich wysokość, ilość półek, a to pozwoli na skonstruowanie regału skrojonego na miarę potrzeb.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, jakie regały na sprzęt pneumatyczny i hydrauliczny sprawdzą się najlepiej w Twoim warsztacie, nie należy bać się pytać o poradę specjalistów. Pomogą rozwiać wątpliwości, a tym samym zakup zostanie dokonany w przemyślany sposób.

Regały warsztatowe o wszechstronnym zastosowaniu – podsumowanie

Regały metalowe, które znajdują zastosowanie w warsztatach odznaczają się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz funkcjonalnością. Można wykorzystać je do obsługi zróżnicowanego asortymentu, od akcesoriów samochodowych po farby, lakiery oraz sprzęty pneumatyczne i hydrauliczne. Ich nowoczesna, prosta i uniwersalna budowa powoduje, że optymalizacja przestrzeni magazynowej jest o wiele prostsza, można mieć pewność, że wszystkie towary będą na wyciągnięcie ręki i przechowywane w bezpieczny sposób.

Analizując własne potrzeby, można dobrać regały warsztatowe o znakomitych parametrach technicznych, zgodne z aktualnymi oraz przyszłymi wymaganiami, jeżeli chodzi o składowanie. 

Pozdrawiamy

amRACK