Regały ze stali nierdzewnej i ich rola w gastronomii
Dobrze funkcjonująca kuchnia wymaga uporządkowania, a pomagają w tym regały wykonane ze stali nierdzewnej, na których można ułożyć garnki i przybory do gotowania. Są w stanie skutecznie wygospodarować odpowiednią ilość miejsca, dzięki czemu wnętrze jest dobrze zorganizowane. Co sprawia, że konkretny regał jest wygodny i funkcjonalny?
Czym charakteryzują się regały gastronomiczne?
Regały do zastosowania w gastronomii wykonywane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, niezwykle trwałej, odpornej na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, łatwej w utrzymaniu czystości. Ponadto prezentują się atrakcyjnie, a to również ma znaczenie w profesjonalnej kuchni.
Regały do profesjonalnej kuchni dostępne są w wielu rozmiarach do wyboru, można je dopasować do niemal każdego pomieszczenia. Stawiając na wysoką jakość i zakup od wiodącego producenta, można wyposażyć kuchnię w restauracji w niezawodne regały na lata.
Głównymi cechami, na jakie należy zwrócić uwagę, wybierając regały z nierdzewki do zastosowania w przemyśle gastronomicznym, są:
- trwałość i wykonanie z wysokiej jakości materiałów,
- proste utrzymanie w czystości – najlepiej sprawdzają się konstrukcje o gładkiej powierzchni. Bez problemów uda się usunąć wszystkie zanieczyszczenia odpowiedzialne za rozwój bakterii i grzybów,
- funkcjonalność, która sprawia, że zyskujesz dostateczną ilość miejsca do przechowywania towarów w bezpiecznych warunkach,
- możliwość regulacji półek pozwala na dopasowanie konstrukcji do aktualnych potrzeb. A te w profesjonalnej kuchni zmieniają się w zależności od rodzaju przygotowywanych potraw,
- stabilność konstrukcji powoduje, że masz pewność bezpiecznego przechowywania naczyń, akcesoriów oraz produktów spożywczych, bez ryzyka zawalenia.
Zastosowanie regałów gastronomicznych
W zależności od potrzeb zamawiającego regały ze stali nierdzewnej dostępne są w różnych rozmiarach, mają do zaoferowania różną ilość półek. Wszystkie mają regulowane nóżki, co pozwala na ich dostosowanie do potrzeb.
Regały z nierdzewki są przystosowane do przechowywania towarów i produktów gastronomicznych, nawet tych bardzo ciężkich, jak wielokilogramowe worki mąki. Ciekawą propozycją są podwójne konstrukcje, na których składować można tace piekarnicze.
Regały do użytku w gastronomii dobrze znoszą zmiany temperatury. Przechowywać można na nich wino w piwnicach, w celu utrzymania optymalnej temperatury trunku. Konstrukcja ta jest więc odpowiednim rozwiązaniem do biznesu z szerokiego zakresu kulinarnego.
Regały ze stali nierdzewnej – dostępne rodzaje
Regały pełne
Posiadają półki wykonane z jednolitego materiału. Pozwalają na skuteczne przechowywanie drobnych lub płaskich przedmiotów. Zapewniają bezpieczne i stabilne składowanie. Dostosowane są do warunków panujących w każdej kuchni, a także magazynie.
Regały perforowane
Posiadają półki z otworami lub perforowaniami. Gwarantuje to wentylację i lepszy przepływ powietrza, a to ma szczególne znaczenie w przypadku produktów wymagających specyficznych warunków przechowywania, do których zaliczane są artykuły spożywcze. Taki regał ze stali nierdzewnej pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę i wilgotność.
Regały gretingowe
Posiadają specjalną konstrukcję z kratownicami lub kratami. Są lekkie i wytrzymałe. Powszechnie są wykorzystywane w przemyśle spożywczym do składowania ciężkich przedmiotów. Umożliwiają swobodny przepływ powietrza, są łatwe w utrzymaniu czystości.
Regał magazynowy ze stali nierdzewnej do zastosowania w gastronomii
Regały wykonane ze stali nierdzewnej odznaczają się odpornością na korozję, nie niszczeją w środowisku o dużej wilgotności. Przy wyborze konkretnej konstrukcji, warto zwrócić uwagę na jej wymiary, rodzaj półek, możliwość regulowania ich wysokości, dostępne wyposażenie dodatkowe. W standardzie regały gastronomiczne zazwyczaj mają cztery lub pięć półek.
Oferta regałów nierdzewnych jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu uda się wzbogacić profesjonalną kuchnię o odpowiednią konstrukcję. Trwałe, higieniczne i funkcjonalne rozwiązanie pozwoli składować naczynia, garnki oraz produkty spożywcze w bezpiecznych warunkach.
Pozdrawiamy