Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regał Półkowy - Cechy Oraz Zastosowanie zdjęcie nr 1

Regał półkowy – cechy oraz zastosowanie

03 listopada 2021

Magazynowy regał półkowy charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w zakresie składowania towarów niespaletyzowanych. Regał półkowy jest funkcjonalnym rozwiązaniem do magazynu, sklepu czy warsztatu. Wykonany z wysokiej jakości stali ocynkowanej, gwarantuje eksploatację przez lata. Co jeszcze cechuje regał półkowy? Gdzie i do czego można wykorzystać systemy regałów półkowych?

Regał półkowy — zastosowanie

Nowoczesne regały półkowe znajdują zastosowanie w większości obiektów magazynowych. Warto zastosować je jednak przede wszystkim w miejscach, gdzie towary są składowane w pojemnikach oraz kartonach. Regał półkowy najczęściej kupowany jest do:

  • magazynów sklepowych,
  • hurtowni spożywczych,
  • magazynów sklepów internetowych,
  • biur i archiwów,
  • centrów logistycznych.

Wielopoziomowe regały półkowe jak najbardziej warto wprowadzić do swojego magazynu. Są niedrogim, funkcjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpieczne składowanie niespaletyzowanych towarów. Każdy regał półkowy można dostosować do własnych potrzeb, składając na niego indywidualne zamówienie.

Budowa regału półkowego

Regał półkowy wykonywany jest zazwyczaj ze stali ocynkowanej, co pozwala na zabezpieczenie przed przetarciami oraz korozją. Jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Słupki i półki magazynowe

Głównymi elementami każdego regału półkowego są słupki oraz półki magazynowe. Tworzą konstrukcję, umożliwiającą wypełnienie przestrzeni w wielu pomieszczeniach użytkowych. Cała konstrukcja jest projektowana pod określoną nośność, zależną od potrzeb klienta. Udźwig pojedynczej półki może sięgać nawet 400 kg.

Wielopoziomowe regały półkowe można wzbogacić o wypełnienie z półek z płyt wiórowych, półki siatkowe oraz wykonane z metalu. Ponadto każdy regał półkowy może posiadać ścianę tylną wykonaną z płyty lub siatki. Dla większego bezpieczeństwa można także zastosować wzmocnienia krzyżowe.

Dodatkowe wyposażenie do regału półkowego

Funkcjonalność regałów półkowych podnosi wyposażenie dodatkowe w postaci separatorów czy pojemników na produkty drobnicowe. Można je też wyposażyć w odbojnice i osłony regałów magazynowych.

Dostępne są też m.in. różnego typu szuflady, ściany boczne, drzwi. Wszystkie te dodatki zwiększają funkcjonalność regałów i umożliwiają jeszcze bezpieczniejsze składowanie.

Ciekawym wyposażeniem dodatkowym są usztywnienia, które zalecane są, jeżeli tworzysz wielopoziomowe regały półkowe. Gwarantują one stabilność konstrukcji i rozkładają równomiernie duży ciężar składowany na półkach.

Zalety regałów półkowych

Regały magazynowe półkowe zapewniają łatwy dostęp do wszystkich towarów. Są proste w utrzymaniu czystości oraz pozwalają na szybką modyfikację (w razie potrzeby).

Regały półkowe sprawdzają się przede wszystkim przy składowaniu lekkich oraz średniej wagi towarów. Dostępność elementów regałowych w różnych wymiarach pozwala na otrzymanie systemu składowania dopasowanego do indywidualnych potrzeb magazynu.

Regał półkowy jest doceniany przez klientów za uniwersalność i modułową konstrukcję. Różne regały półkowe można ze sobą łączyć i stworzyć rozbudowany system składowania towarów niespaletyzowanych. Najczęściej tworzy się długie szeregi regałów z nieograniczonym dostępem. Tym samym zarządzanie towarami przebiega w prosty i efektywny sposób.

Regałów półkowych nie trzeba przytwierdzać do ścian. W przypadku ryzyka ich wywróceniem pod ciężarem towarów zakotwicza się je do podłogi.

Montaż systemu regałów półkowych nie wymaga zamykania magazynu. Równie łatwy jest ich demontaż, co sprawia, że rozwiązanie to można uznać za naprawdę uniwersalne.

Regały metalowe półkowe warto wzbogacić o praktyczne akcesoria regałowe, które podniosą atrakcyjność zastosowania tego systemu w magazynie

Regały półkowe w Twoim magazynie — podsumowanie

W ofercie amRACK znajdziesz regały magazynowe półkowe, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Są dopracowane w każdym szczególe, wyróżniają się uniwersalnością, a składowanie na nich towarów odbywa się w bezpieczny sposób. Idealnie dopasujesz je do każdej przestrzeni magazynowej, a ich szerokie zastosowanie sprawia, że system magazynowy działa zarówno w małych magazynach, hurtowniach, jak i centrach logistycznych.

Pozdrawiamy

amRACK