Regał półkowy – cechy oraz zastosowanie
Magazynowy regał półkowy charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w zakresie składowania towarów niespaletyzowanych. Regał półkowy jest funkcjonalnym rozwiązaniem do magazynu, sklepu czy warsztatu. Wykonany z wysokiej jakości stali ocynkowanej, gwarantuje eksploatację przez lata. Co jeszcze cechuje regał półkowy? Gdzie i do czego można wykorzystać systemy regałów półkowych?
Regały półkowe – definicja
Konstrukcja półkowa jest przystosowana do obsługi ręcznej. Wyróżnia się modułową budową, w każdej chwili można ją rozbudować o dodatkowe elementy, w zależności od zapotrzebowania.
Konstrukcja składa się z pionowych słupów oraz trawersów. Mają one różne wymiary, w zależności od indywidualnych potrzeb. Najczęściej regały półkowe są wykonywane ze stali ocynkowanej, a to przekłada się na ich wytrzymałość i żywotność.
Regał półkowy — zastosowanie
Nowoczesne regały półkowe znajdują zastosowanie w większości obiektów magazynowych. Warto zastosować je jednak przede wszystkim w miejscach, gdzie towary są składowane w pojemnikach oraz kartonach. Regał półkowy najczęściej kupowany jest do:
- magazynów sklepowych,
- hurtowni spożywczych,
- magazynów sklepów internetowych,
- biur i archiwów,
- centrów logistycznych.
Wielopoziomowe regały półkowe jak najbardziej warto wprowadzić do swojego magazynu. Są niedrogim, funkcjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpieczne składowanie niespaletyzowanych towarów. Każdy regał półkowy można dostosować do własnych potrzeb, składając na niego indywidualne zamówienie.
Budowa regału półkowego
Regał półkowy wykonywany jest zazwyczaj ze stali ocynkowanej, co pozwala na zabezpieczenie przed przetarciami oraz korozją. Jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.
Słupki i półki magazynowe
Głównymi elementami każdego regału półkowego są słupki oraz półki magazynowe. Tworzą konstrukcję, umożliwiającą wypełnienie przestrzeni w wielu pomieszczeniach użytkowych. Cała konstrukcja jest projektowana pod określoną nośność, zależną od potrzeb klienta. Udźwig pojedynczej półki może sięgać nawet 400 kg.
Wielopoziomowe regały półkowe można wzbogacić o wypełnienie z półek z płyt wiórowych, półki siatkowe oraz wykonane z metalu. Ponadto każdy regał półkowy może posiadać ścianę tylną wykonaną z płyty lub siatki. Dla większego bezpieczeństwa można także zastosować wzmocnienia krzyżowe.
Dodatkowe wyposażenie do regału półkowego
Funkcjonalność regałów półkowych podnosi wyposażenie dodatkowe w postaci separatorów czy pojemników na produkty drobnicowe. Można je też wyposażyć w odbojnice i osłony regałów magazynowych.
Dostępne są też m.in. różnego typu szuflady, ściany boczne, drzwi. Wszystkie te dodatki zwiększają funkcjonalność regałów i umożliwiają jeszcze bezpieczniejsze składowanie.
Ciekawym wyposażeniem dodatkowym są usztywnienia, które zalecane są, jeżeli tworzysz wielopoziomowe regały półkowe. Gwarantują one stabilność konstrukcji i rozkładają równomiernie duży ciężar składowany na półkach.
Regał półkowy jako niezawodny sposób zachowania porządku podczas składowania drobnych elementów
Utrzymanie porządku w magazynie jest sporym wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki temu, że regał magazynowy półkowy można wzbogacić o dodatkowe akcesoria, jest to o wiele prostsze. Aby odseparować od siebie poszczególne towary, można wykorzystać specjalne elementy działowe.
Regały posiadające półki są również przystosowane do składowania towarów w pojemnikach kartonowych lub plastikowych. Aby ułatwić wyszukiwanie w nich towarów, warto wykorzystać przejrzysty system znakowania. Etykiety należy umieścić w widocznych miejscach na opakowaniu.
Regały półkowe magazynowe w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników
Istnieje możliwość zamówienia konstrukcji na wymiar, a to pozwala na pełne dopasowanie do potrzeb użytkownika. To rozwiązanie właśnie dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Można zdecydować o szerokość oraz odległości pomiędzy półkami. Klienci mają możliwość również wyboru rodzaju półek:
- pełne,
- siatkowe.
Indywidualne, tworzone na zamówienie regały półkowe magazynowe dostosowane są do potrzeb różnych branż: spożywczej, farmaceutycznej, mechanicznej oraz wielu innych.
Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie, dzięki regałom półkowym
Regał magazynowy półkowy można rozbudować na wysokość. Nie ma pod tym względem większych ograniczeń, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową. Istnieje możliwość tworzenia wielopoziomowych konstrukcji, na których przechowywać można zróżnicowany asortyment. Regały mogą przenosić nawet bardzo duże obciążenia.
System magazynowy półkowy jest modułowy, konstrukcje można łączyć w pionie lub poziomie, a to pozwala zachować maksymalne bezpieczeństwo składowania.
Zalety regałów półkowych
Regały magazynowe półkowe zapewniają łatwy dostęp do wszystkich towarów. Są proste w utrzymaniu czystości oraz pozwalają na szybką modyfikację (w razie potrzeby).
Regały półkowe sprawdzają się przede wszystkim przy składowaniu lekkich oraz średniej wagi towarów. Dostępność elementów regałowych w różnych wymiarach pozwala na otrzymanie systemu składowania dopasowanego do indywidualnych potrzeb magazynu.
Regał półkowy jest doceniany przez klientów za uniwersalność i modułową konstrukcję. Różne regały półkowe można ze sobą łączyć i stworzyć rozbudowany system składowania towarów niespaletyzowanych. Najczęściej tworzy się długie szeregi regałów z nieograniczonym dostępem. Tym samym zarządzanie towarami przebiega w prosty i efektywny sposób.
Regałów półkowych nie trzeba przytwierdzać do ścian. W przypadku ryzyka ich wywróceniem pod ciężarem towarów zakotwicza się je do podłogi.
Montaż systemu regałów półkowych nie wymaga zamykania magazynu. Równie łatwy jest ich demontaż, co sprawia, że rozwiązanie to można uznać za naprawdę uniwersalne.
Regały metalowe półkowe warto wzbogacić o praktyczne akcesoria regałowe, które podniosą atrakcyjność zastosowania tego systemu w magazynie
Regały półkowe w Twoim magazynie — podsumowanie
W ofercie amRACK znajdziesz regały magazynowe półkowe, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Są dopracowane w każdym szczególe, wyróżniają się uniwersalnością, a składowanie na nich towarów odbywa się w bezpieczny sposób. Idealnie dopasujesz je do każdej przestrzeni magazynowej, a ich szerokie zastosowanie sprawia, że system magazynowy działa zarówno w małych magazynach, hurtowniach, jak i centrach logistycznych.
Pozdrawiamy