Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Paletowe Nowe Czy Używane? zdjęcie nr 1

Regały paletowe nowe czy używane?

17 grudnia 2020

Czym różnią się regały paletowe używane od nowych?

Na przestrzeni ostatnich lat, rynek regałów używanych znacząco się zwiększył. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Dlaczego? Czym taki zakup różni się od innych? Czy w ogóle warto stawiać na takie propozycje?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że z biegiem czasu i eksploatacji wartość regałów paletowych nie wzrasta, a maleje. Nie jest to złoto czy srebro, które po latach zyskuje na wartości. Nie wszystkie dostępne w sprzedaży regały posiadają również pełną dokumentację. W naszej ofercie takich nie znajdziesz, ponieważ proponujemy wyłącznie regały paletowe, które posiadają dokumenty techniczne, karty przeglądów, jak i wszystkie niezbędne papiery pozwalające na prześledzenie ich historii. Wiemy, jak ważna jest jakość dla naszych Klientów, dlatego proponujemy wyłącznie sprawdzone, dobrej jakości używane regały paletowe.

Ze względu na zapotrzebowanie, wprowadziliśmy do oferty regały używane. Zachęcamy jednak, aby w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę regałów nowych, wykonanych z najlepszej jakości materiałów, spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa.

Regały paletowe używane to problematyczny zakup?

Konstrukcja regału paletowego każdego dnia przenosi obciążenia tysięcy kilogramów, jest także narażona na uszkodzenia ze strony wózków widłowych, które wraz z ładunkami mogą ważyć nawet do 5 ton. Jeżeli wózek uderzy w słup jadąc z prędkości 6-7 km/h i z pełnym obciążeniem, nie daje konstrukcji szans na przetrwanie.

Dzięki profesjonalizacji magazynów, praca tam staje się o wiele bezpieczniejsza. Właściciele przykładają dużo uwagi, aby szkolić pracowników w zakresie zasad BHP, a tym samym wypadków jest coraz mniej. Zawalenie regałów paletowych zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Nie można tego powiedzieć o drobnych uszkodzeniach słupów oraz belek, które jednak można zreperować, jeżeli właściciel zareaguje odpowiednio wcześnie. Tym samym na rynku wtórnym znajdują się regały paletowe, które można ponownie wykorzystać.

Pomimo drobnych problemów wynikających z niemożności w niektórych przypadkach określenia faktycznych uszkodzeń, jakie przeszły lub mają regały paletowe, popularność ich zakupu w wersji używanej nadal wzrasta. Główną przyczyną jest atrakcyjna cena, niewspółmiernie niższa w porównaniu do nowych regałów paletowych.

Trzeba jednak mieć świadomość, że kupowanie regałów używanych jest znacznie trudniejsze niż nowych. Narażasz swój magazyn na wiele utajonych niebezpieczeństw. Oczywiście kluczem jest wybranie sprzedawcy, który nie oszukuje i proponuje wyłącznie sprawne regały paletowe. Dwa razy zastanów się przed zakupem regału używanego, a tylko wtedy inwestycja będzie naprawdę dobra.

Co musisz wiedzieć przed zakupem używanego regału paletowego?

Istotne jest bardzo dokładne poznanie historii, jaką ma za sobą regał paletowy, czyli przede wszystkim gdzie i przez kogo był użytkowany, jakie musiał znosić obciążenia, czy książka przeglądów była prowadzona sumiennie, czy przy słupach znajdowały się ochraniacze. Ważne jest, aby kupować wyłącznie używane regały posiadające pełną dokumentację, czyli projekt, deklarację zgodności, specyfikację elementów, często dostępna jest również gwarancja.

Przy zakupie regału używanego zwróć uwagę przede wszystkim na trzy rzeczy:

  • stan techniczny,
  • dokumentację,
  • cenę.

Pozdrawiamy

amRACK