Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl

Regały magazynowe metalowe

W ofercie amRACK znajdziesz wielopoziomowe metalowe regały magazynowe. Nasze regały metalowe możesz nabyć w wielu wersjach. Oferujemy m.in.

 • Regały magazynowe statyczne – mają stałe elementy nośne, które nie zmieniają położenia podczas składowania towarów. Muszą być unieruchomione poprzez przytwierdzenie do stałej powierzchni, ściany lub podłogi,
 • Dynamiczne metalowe regały magazynowe – są ruchome. Można je przesuwać lub nimi przejeżdżać. Sprawdzą się w nowoczesnych magazynach, gdzie dostępny jest system torowisk do transportu towarów,
 • Specjalistyczne regały metalowe – są połączeniem regałów statycznych oraz dynamicznych, a przy tym wykazują się pełną automatyzacją. Mają nieruchomą konstrukcję nośną, ale gniazda ładunkowe wykazują zdolność do wewnętrznej migracji.

Regały metalowe możesz dopasować do indywidualnych potrzeb Twojego magazynu. Zachęcamy, aby przy wyborze regałów magazynowych zgłosić się po wsparcie do specjalistów amRACK. Służymy dobrą radą, chętnie dzielimy się doświadczeniem. Przedstawiamy podstawowe zalety i wady wszystkich popularnych konstrukcji znajdujących zastosowanie w magazynie. Z naszą pomocą postawisz na systemy logistyczne, które sprawdzą się świetnie w branży, w której działasz.

Regały Metalowe - Ze Stali Nierdzewnej - Ocynkowane - Amrack zdjęcie nr 1
Postaw na pewny i bezpieczny montaż

Reagujemy w ciągu 24h od przyjęcia zgłoszenia!

Oto nasz schemat działania
Zgłoszenie
Kontakt
Projekt
Klient
Oferta

Rodzaje regałów metalowych w ofercie amRACK

Nasza oferta jest bardzo rozbudowana, dlatego jesteśmy w stanie wykonać na zamówienie systemy pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Są to m.in.:

Regały metalowe statyczne

Znajdują zastosowanie w większości magazynów z różnych branż. Swoją nazwę zyskały ze względu na brak zmiany pozycji, mogą być na stałe przymocowane do podłoża. Robi się to głównie, aby chce się uzyskać pełną stabilność i zabezpieczyć towary przed spadanie. Mocowanie może odbyć się do podłogi lub ściany, w zależności od potrzeb.

Regał magazynowy metalowy w takim wydaniu dostępny jest w kilku popularnych wariantach:

 • regał metalowy ramowy – ma charakterystyczną konstrukcję powtarzającego się układu ram. Regał jest zbudowany ze słupków nośnych oraz belek poprzecznych, które zostały połączone stężeniami;
 • regał magazynowy stalowy paletowy – inna ich nazwa to regały bezpółkowe oraz wysokiego składowania. Umożliwiają przechowywanie ładunków składowanych na paletach. Są zbudowane z trawersów. Najczęściej wprowadzane są do wysokich magazynów, gdzie należy piąć się w górę zamiast wszerz, aby wykorzystać dostępną przestrzeń w sposób maksymalny. Towary mogą być dzięki nim składowane nawet na wysokości kilkunastu metrów. Obsługa odbywa się przy użyciu wózków widłowych;
 • regał sklepowy metalowy półkowy – pozwala na składowanie towarów o mniejszych gabarytach m.in. w sklepach, biurach, małych magazynach, archiwach. Regały w tym wydaniu składają się z poprzeczek nośnych, na których montowane są półki;
 • regał metalowy magazynowy wspornikowy – ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania zarówno wewnątrz, jak na zewnątrz magazynu. Konstrukcja jest prosta w montażu. Metalowe regały magazynowe w wersji wspornikowej składają się wyłącznie z pojedynczych słupów i zamocowanych do nich wsporników. Pozwala to na składowanie pionowe, co jest uzasadnione w magazynach obsługujących profile, deski, rury oraz pręty.

Regały metalowe przemysłowe dynamiczne

Ważne w nowoczesnych magazynach są regały dynamiczne, inaczej nazywane przesuwnymi oraz przejezdnymi. Wprowadzają do przestrzeni automatyzację niezbędną przy innowacyjnym zarządzaniu towarami. Elementy jezdne będące ważną częścią każdej konstrukcji pozwalają na poruszanie się towarów po specjalnych rolkach.

Regały magazynowe modułowe w wersji dynamicznej najlepiej sprawdzają się w magazynach, gdzie przestrzeni jest mało, a istnieje potrzeba wygospodarowania dużej ilości miejsca. Stawiając na regały dynamiczne możesz zapewnić minimalizację kosztów związanych z zakupem, a zyskać dostateczną ilość przestrzeni niezbędnej do bezpiecznego składowania towarów. Dynamiczny regał magazynowy ze stali nierdzewnej jest na pewno fantastycznym rozwiązaniem do chłodni i mroźni, gdzie panują bardzo trudne warunki, a trzeba składować towary na bezpiecznych konstrukcjach. Jest to również spore ułatwienie dla pracowników, którzy nie muszą wchodzić bezpośrednio do chłodni, aby pobrać niezbędne towary. Mogą przyciągnąć potrzebny asortyment na rolkach.

Regały magazynowe ocynkowane w wersji dynamicznej, jakie znajdziesz w ofercie amRACK to przede wszystkim:

 • regał magazynowy metalowy przepływowy – sprawdzi się znakomicie w magazynach spożywczych, farmaceutycznych oraz tekstylnych ze względu na nowoczesność i wygodę, jaką zapewnia. Pozwala na składowanie towarów o krótkim terminie ważności i ich bezproblemową rotację. Towary na takich regałach przemieszczają się z pomocą specjalnych modułów rolkowych;
 • regał techniczny wjezdny – jego największym atutem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Jest to możliwe dzięki minimalizacji dróg transportowych. Zastosowanie znajduje przede wszystkim w magazynach, gdzie składowany jest jeden rodzaj towaru, a rotacja jest bardzo duża. Wykorzystując ten regał metalowy skręcany do składowania towarów można z łatwością zadbać o porządek w magazynie;
 • regał magazynowy modułowy przesuwny – bardzo dobrze radzi sobie z zarządzaniem zróżnicowanym asortymentem. Bez żadnych problemów można dotrzeć do wszystkich towarów na nim składowanych, co gwarantuje sprawne wydawanie zamówień.

Specjalistyczne regały magazynowe metalowe skręcane

W niektórych magazynach niezbędna jest pełna automatyzacja, a tą zapewnia wyłącznie specjalistyczny regał magazynowy metalowy. Pozwala na obsługę różnego typu asortymentu, bez większych ograniczeń.

Regał metalowy specjalistyczny wyróżnia się przede wszystkim połączeniem cech regałów statycznych i dynamicznych. Najczęściej jest wyposażony w sprzęt obrotowy umożliwiający szybką rotację towarami i dostęp do tych, które w danym momencie są najbardziej potrzebne, ze względu na kompletację zamówienia.

Specjalistyczny regał metalowy magazynowy zawsze jest tworzony na zamówienie ze względu na konieczność jego pełnego dopasowania do typu składowanego asortymentu. Musisz jednak liczyć się z tym, że jego zakup będzie dużym obciążeniem dla budżetu magazynu. Takie zamówienia są bardzo drogie, ale jednocześnie wpływają w znaczący sposób na efektywność realizowanych usług. Możemy specjalnie dla Ciebie wykonać najlepszej jakości, w pełni zautomatyzowane regały magazynowe modułowe, dzięki którym wejdziesz na wyższy level zarządzania towarami w magazynie.

Regały magazynowe metalowe – z tymi przepisami prawa musisz się zapoznać!

Chcesz zainwestować w regały metalowe? Wspaniale! Musisz jednak zwrócić uwagę na kwestie prawne dotyczące ich wykorzystania w przestrzeni magazynowej. To pozwoli na przemyślaną inwestycję skutkującą sukcesem w biznesie.

Zamawiając metalowe regały magazynowe w amRACK możesz cieszyć się z ich bezproblemowego użytkowania, jednocześnie są one tworzone zgodnie z rygorystycznymi wymogami prawnymi, dlatego jest to inwestycja, która po prostu się opłaca.

Prowadząc magazyn cały czas musisz jednak kontrolować, czy podejmowane inwestycje są zgodne z prawem. Najbardziej interesującymi zapisami powinny być dla Ciebie:

 • Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26. września 1997 roku – ogólne przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy; ocena ryzyka w miejscu pracy; nadzorowanie stanu technicznego urządzeń i sprzętów; stabilne zabezpieczenie regałów;
 • artykuł 207 Kodeksu Pracy – bezpieczne i higieniczne warunki pracy;
 • artykuł 215 Kodeksu Pracy – dostosowanie maszyn i urządzeń do zasad BHP, zabezpieczenie przed niebezpiecznymi dla pracowników czynnikami.

Zarządzając regałami magazynowymi zakupionymi w amRACK w sposób umiejętny, nie narażasz się na żadne konsekwencje i możesz rozwijać się w bezproblemowy sposób. Gwarantuje to sukces w branży, w której działasz.

Skorzystaj z porady naszych pracowników, aby dopasować regał magazynowy modułowy do specyfiki działalności

Wybierając odpowiedni rodzaj regałów zapewniasz sobie bezproblemowe składowanie towarów w ilościach dostosowanych do potrzeb. Możesz zapewnić im właściwe warunki, gdzie nie tracą swoich cennych właściwości. Umiejętny rozkład towarów na paletach oraz półkach wpływa także pozytywnie na samą konstrukcję, która nie jest zbytnio obciążona.

Każdy regał metalowy skręcany ma swoją wytrzymałość i nie należy nagminnie przekraczać norm, ponieważ może to skończyć się poważnym w skutkach wypadkiem. Poinformuj naszego pracownika, jakie masz potrzeby, a zostaną Ci zaproponowane regały metalowe przemysłowe spełniające wszystkie oczekiwania pod względem wymiarów oraz nośności.

Sporym ułatwieniem dla konsultantów amRACK będzie przedstawienie aktualnego projektu magazynu. Podpowiedzą, czy lepiej sprawdzą się w zaproponowanym układzie regały statyczne, dynamiczne czy niezbędne są specjalistyczne regały magazynowe ocynkowane. Pamiętaj, że my udzielamy jedynie sugestii, Ty natomiast decydujesz, jakie ostatecznie regały magazynowe metalowe skręcane zasilą prowadzony obiekt.