Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Magazynowe Na Wymiar - Kiedy Warto Po Nie Sięgnąć? zdjęcie nr 1

Kiedu warto sięgnąć po regały magazynowe na wymiar?

11 listopada 2022

Regały magazynowe tworzone na wymiar mają wiele zalet. Dzięki nim udaje się zagospodarować nawet najbardziej wymagającą przestrzeń. Jeżeli potrzebujesz konstrukcji indywidualnie dopasowanej do potrzeb, zdecydowanie takie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepszą opcją.

Regały metalowe na zamówienie maksymalnie wykorzystują przestrzeń magazynową

Dobry magazyn musi pomieścić rozległy asortyment, nawet najmniejszy fragment powinien zostać właściwie zagospodarowany. Półki czy trawersy mogą zostać ustawione na dowolnej wysokości, dopasowanej do wysokości towarów najczęściej składowanych. Można zdecydować się na regały metalowe na wymiar wysokiego składowania, które uwzględniają kubaturę obiektu.

Najczęściej zamawiane regały magazynowe na wymiar

Najczęściej wybierane regały magazynowe na wymiar to:

Regały magazynowe wysokiego składowania

Konstrukcje stacjonarne lub dynamiczne przeznaczone do bezpiecznego składowania palet o różnych wymiarach i ciężarze.

Wjezdne regały metalowe na wymiar

Instalacja umożliwia składowanie dużych partii towarów, jednocześnie maksymalnie wykorzystując przestrzeń, dzięki ograniczonej ilości korytarzy roboczych. Aspektem, który zwraca uwagę, jest bezpieczeństwo oraz stabilność systemu. W kanałach porusza się wyłącznie wózek widłowy z operatorem.

Najczęściej wjezdny regał metalowy na zamówienie znajduje zastosowanie w chłodniach oraz mroźniach.

Przepływowe regały magazynowe

Zapewniają kompaktowe przechowywanie towarów zgodnie z zasadą LIFO, czyli pierwsze weszło, ostatnie wyszło. Obsługują zarówno palety drewniane, plastikowe, jak i stalowe. W przypadku kartonów lub plastikowych pojemników można zdecydować się na ich obsługę ręczną.

Regały i metalowe półki na zamówienie

Jeżeli Twój magazyn obsługuje przede wszystkim towary drobnicowe, warto zamówić regały półkowe do obsługi ręcznej. Można zaplanować ich wyższą nośność. W każdej chwili możesz je również wzbogacić o wyposażenie dodatkowe, w celu uzyskania dodatkowych funkcjonalności.

Najczęściej półkowy regał metalowy na wymiar znajduje zastosowanie w branży e-commerce w połączeniu z systemami podłogowymi.

Regały wspornikowe

Przystosowane są do składowania dłużycy. Najczęściej wykorzystuje się je w branży budowlanej oraz drzewnej. Przy zamówieniu należy jednak dokonać szeregu obliczeń, aby dopasować je do wymagań obiektowych. Przede wszystkim należy spełnić normę FEM 10.2.09, która określa konieczność zwiększenia obciążenia na ramię o współczynnik ciągłości wynoszący od 5 do 15%.

Automatyczne regały magazynowe na wymiar

Ich obsługa odbywa się zazwyczaj przez działające w pełni automatyczny sposób urządzenia. Projekt musi uwzględniać dedykowane wymiary i stabilność regałów magazynowych. Coraz częściej znajdują zastosowanie w nowoczesnych magazynach, gdzie automatyzacja jest już standardem. Dzięki nim realizacja procesów kompletacji może odbywać się przez całą dobę.

Regał magazynowy na wymiar – podsumowanie

Indywidualnie dobrany do potrzeb regał magazynowy na wymiar umożliwia pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej, a także gwarantuje realizację wszystkich procesów magazynowych.

Pozdrawiamy

amRACK