Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regały Magazynowe Do Piwnicy - Jak Wybrać Najlepsze? zdjęcie nr 1

Regały magazynowe do piwnicy – jak wybrać najlepsze?

26 sierpnia 2023

Regały magazynowe do piwnicy najczęściej wykonywane są z trwałego metalu, odpornego na niekorzystne warunki panujące w miejscach bez dostępu światła naturalnego. Jakie są ich zalety? O czym należy pamiętać przed ostateczną decyzją o zakupie? Sprawdź.

Regały do piwnicy – cechy charakterystyczne

Regały do piwnicy są wykonywane z drewna, plastiku lub metalu. Najodpowiedniejszym wyborem, z punktu widzenia trwałości i nośności są jednak konstrukcje metalowe. Wytrzymują nawet bardzo duże obciążenia, ponadto są solidne, stabilne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Regały drewniane mogą niestety niszczeć pod wpływem zbyt dużej wilgoci panującej w niektórych piwnicach. Tracą tym samym swoją trwałość oraz stabilność. Ich porowata struktura sprawia, że łatwiej pochłaniają zanieczyszczenia i są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Ponadto, modele z drewna są znacznie droższe niż tanie regały do piwnicy z metalu.

Jaki regał do piwnicy – najważniejsze aspekty

Należy starannie przemyśleć decyzję o wyborze regału do piwnicy. W podziemiach często jest duży problem z wilgocią, co może negatywnie oddziaływać na konstrukcje. Decydując się na zakup nowego i metalowego regału, można zapewnić sobie długi czas użytkowania i bezpieczne przechowywanie przetworów.

Do piwnicy warto kupić regały sięgające aż po sufitu. Umożliwia to maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wygospodarowanie dostatecznej ilości miejsca na słoiki. Warto również dobrać odpowiednią nośność do planowanego przeznaczenia.

W jakim rozmiarze regały do piwnicy?

Istotne jest, aby w piwnicy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń użytkową. Warto stawiać na meble o dużej wysokości, aż po sufit. Przy tym, warto zaopatrzyć się w wysoką drabinę, aby bezpiecznie pobierać słoiki z najwyższych półek.

Ciekawym rozwiązaniem są regały składane do piwnicy zbudowane z wielu pasujących do siebie elementów. Można dopasować ich konstrukcję do miejsca przeznaczenia.

Zalety regałów metalowych do piwnicy

Regał na przetwory do piwnicy wykonany z metalu jest wytrzymały i funkcjonalny. Cechuje się imponującą nośnością, co umożliwia bezpieczne przechowywanie przedmiotów o dużej wadze i gabarytach. Metalowe konstrukcje są również odporne na niekorzystne warunki, takie jak brud, działanie wilgoci czy niskie temperatury. Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz substancje chemiczne. Z łatwością można utrzymać je w czystości.

Do nabycia sią regały o różnych wymiarach, dlatego jest możliwość ich dopasowania do indywidualnych potrzeb. Kompaktowe rozmiary powodują, że zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni użytkowej. Regał na słoiki do piwnicy można przykręcić do ściany, w celu uzyskania jego jeszcze większej stabilności.

Nowe czy używane regały metalowe do piwnicy?

Poszukując oszczędności, wielu klientów bierze pod uwagę zakup regałów używanych. Choć są to konstrukcje z drugiej ręki, mogą efektywnie służyć do przechowywania przedmiotów w piwnicy. Trzeba jednak pamiętać, aby decydować się na zakup regałów wyłącznie ze sprawdzonego źródła. Niezbędna jest dokumentacja techniczna potwierdzająca ich bardzo dobry stan.

Nieprawidłowe użytkowanie konstrukcji skutkuje wadami, które często nie są widoczne gołym okiem. Najbezpieczniej jest kupić regał metalowy do piwnicy od producenta. Przed udostępnieniem do sprzedaży, każda konstrukcja jest sprawdzana pod kątem technicznym, co uniemożliwia zakup systemu składowania z niebezpiecznymi wadami, grożącymi zawaleniem.

Jeżeli nie ma się przekonania co do jakości i bezpieczeństwa używanych regałów metalowych, lepiej postawić na konstrukcje nowe, z gwarancją od producenta.

Jaki regał do piwnicy – podsumowanie

Regały do piwnicy muszą być przede wszystkim wytrzymałe, stabilne i odporne na niekorzystne czynniki. Dzięki rozbudowanej ofercie producentów, można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Zapewnią maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej oraz bezpieczne składowanie towarów.

Pozdrawiamy

amRACK