Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Jakie Regały Wybrać Dla Firm Produkcyjnych? zdjęcie nr 1

Jakie regały wybrać dla firm produkcyjnych?

11 marca 2023

Regały przemysłowe są przystosowane do składowania ładunków o różnych właściwościach i cechach fizycznych. Umożliwiają składowanie towarów ciężkich, lekkich, dłużycowych, o nieregularnym kształcie, o niskim stopniu trwałości. Kluczowe jest, aby wpływały na podwyższenie funkcjonalności magazynu.

Regały do przechowywania surowców dostępne są w różnych wersjach, a wybór odpowiedniego systemu tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb, jak i branży, w jakiej przedsiębiorca działa.

Systemy magazynowania dla firm produkcyjnych – wprowadzenie

Zanim zdecydujesz się na konkretny system składowania, musisz dokładnie wiedzieć, jakie zewnętrzne oraz wewnętrzne cechy mają ładunki przeznaczone do magazynowania. Charakterystyka towarów sprawi, że na regale można będzie składować je bezpiecznie.

Niektóre rodzaje towarów wymagają specyficznych systemów magazynowania. Np. do składowania towarów dłużycowych, czyli rur, profili, belek przeznaczone są regały wspornikowe.

Bardzo często w magazynach firm produkcyjnych zastosowanie znajdują regały paletowe. Doskonały jest system Pallet Shuttle, który pozwala na obsługę dużej ilości palet, także na głębokość. Operacje związane z załadunkiem i rozładunkiem są ułatwione.

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest zdecydowanie o metodzie przechowywania: LIFO (pierwsze weszło, ostatnie weszło) czy FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło). Jeżeli zdecydujesz się na pierwsze rozwiązania, można wybraćregały push-back. W przypadku drugiej opcji znacznie lepiej sprawdzą się klasyczne regały paletowe.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze regałów przemysłowych, należy zwrócić uwagę, jakiej funkcjonalności oczekujesz od magazynu, a także czy chcesz zastosować dodatkowe udogodnienia usprawniające realizację procesów logistycznych.

Regały wysokiego składowania do zastosowania w magazynach firm produkcyjnych

Regały wielopoziomowe wykonywane z wysokogatunkowej stali wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością. Ich warstwa wierzchnia jest zabezpieczona powłoką cynkową, dzięki czemu nie są one podatne na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Szybki oraz prosty montaż i demontaż gwarantują zagospodarowanie przestrzeni magazynowej w niedługim czasie.

Są to idealne regały do przechowywania gotowych produktów wyróżniających się zróżnicowaną wielkością.

Regały półkowe na narzędzia

Regały do przechowywania narzędzi stanowią podstawowe wyposażenie magazynu produkcyjnego. Przystosowane są do obsługi ręcznej, umożliwiają łatwy dostęp do produktów uczestniczących w procesie wytwarzania asortymentu. Konstrukcje można wzbogacić o:

  • półki metalowe,
  • panele metalowe poprzeczne,
  • płyty wiórowe.

Konstrukcja regałów półkowych jest zwykle modułowa, co daje możliwość stworzenia wręcz nieograniczonych ciągów do przechowywania różnego rodzaju materiałów. W każdej chwili można również dostawić nowe kolumny, co powiększy przestrzeń składowania.

Regały na kontenery i pojemniki

Zwykle w kontenerach oraz pojemnikach należących do firm produkcyjnych przechowywane są towary niebezpieczne. Chronią substancje przed rozprzestrzenieniem się na niedozwolonych powierzchniach, a ich transport oraz składowanie jest o wiele prostsze.

Regały do przechowywania maszyn

Jeżeli w Twoim przedsiębiorstwie potrzebne jest miejsce do zaparkowania maszyn, warto wybrać regały ułatwiające to zadanie. Zaparkowanie wózków widłowych czy sprzętów do kompletacji zamówień nie stworzy większych trudności, a uda się również wyznaczyć dodatkową, odrębną strefę, gdzie maszyny będą parkowane bezpiecznie.

Optymalizacja przestrzeni magazynowej poprzez regały przemysłowe – podsumowanie

Stawiając na dopasowane do potrzeb regały na materiały eksploatacyjne, narzędzia czy maszyny, możesz zadbać o maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Aby proces produkcji przebiegał bez zastojów i w ustalonych terminach, niezwykle ważne jest profesjonalne zorganizowanie miejsca składowania komponentów, narzędzi, a także finalnie wytworzonych towarów.

Pozdrawiamy

amRACK