Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Regał Karuzelowy - Definicja, Budowa, Działanie zdjęcie nr 1

Regał karuzelowy – definicja, budowa, działanie

19 listopada 2022

Zaawansowana technika magazynowa oparta na zasadzie paternostra umożliwia realizowanie wielu procesów. Regał karuzelowy zapewnia nowoczesne składowanie w najbardziej wymagających obiektach. Czym jest i jakie ma zastosowanie w magazynie?

Regał karuzelowy – definicja

Regały karuzelowe stanowią wydajny system magazynowania sprawdzający się znacznie lepiej niż tradycyjne konstrukcje. Pozwala zaoszczędzić dużą ilość miejsca, nawet od 50 do 90%, w zależności od wybranego modelu. Dostęp do wszystkich składowanych towarów jest nieograniczony, a obsługa dla operatorów jest całkowicie bezpieczna.

Regały karuzelowe umożliwiają szybkie realizowanie procesów i skracają czas zdjęcia towarów z półek. Są wzbogacone o ruchome półki, które przemieszczają się w dół oraz górę na dedykowaną wysokość.

Magazyn karuzelowy – zasady działania

Każdy regał karuzelowy składa się z systemu półek stanowiących jednostkę magazynową oraz transportową w jednym. Napęd, o który konstrukcja jest wzbogacona, umożliwia przenoszenie półek na pożądaną wysokość. Umożliwia to bezpieczne i w pełni zoptymalizowane składowanie towarów.

Większość operacji wykonywanych na regałach karuzelowych ma charakter automatyczny, co znacząco skraca wiele procesów magazynowych. Dodatkowym atutem jest regularne sprawdzanie przez system ciężaru towarów, co ogranicza ryzyko przeciążenia półek.

Każdy regał karuzelowy pionowy może mieć dopasowaną do specyfiki magazynu nośność, wysokość oraz szybkość poruszania się półek.

Regały karuzelowe – zastosowanie

Regał paternoster możesz zastosować w magazynie przechowującym dowolne towary o dużej rotacji. Sprawdza się świetnie w hurtowniach, dużych sklepach, warsztatach, gdzie niezbędne jest znalezienie miejsca na narzędzia. Ergonomicznie wykorzystuje przestrzeń magazynową.

Specjalne systemy przechowywania, o jakie można wzbogacić każdy regał obrotowy, umożliwiają magazynowanie tekstyliów, folii, artykułów kosmetycznych, produktów farmaceutycznych, pojemników, części zamiennych, opon oraz elementów elektronicznych.

Jakie zalety ma regał obrotowy?

Wprowadzając do swojego magazynu regały okrężne masz szansę uzyskać wiele zauważalnych korzyści:

  • szybki dostęp do wszystkich zasobów magazynowych,
  • optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, także w górę,
  • ergonomia pracy w połączeniu z bezpieczną realizacją procesów,
  • automatyzacja procesów magazynowych,
  • trwały regał stworzony przy zastosowaniu zaawansowanych technologii,
  • możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb,
  • wysoka zdolność przeładunkowa,
  • najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Wzbogacając infrastrukturę magazynową o regały karuzelowe możesz zautomatyzować wiele procesów, poprawić ergonomię pracy, a także zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa. Zarządzanie magazynem jest o wiele łatwiejsze, gdy na wyposażeniu jest regał karuzelowy pionowy. Większość systemów działa do wysokości 10 m, z kilkoma oknami dostępowymi, co gwarantuje maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej, także w górę. Regały obrotowe są niezawodne i łatwe w obsłudze.

Pozdrawiamy

amRACK