Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Profile Do Regałów Magazynowych - Jaką Rolę Pełnią? zdjęcie nr 1

Profile do regałów magazynowych – jaką rolę pełnią?

03 grudnia 2022

Regały magazynowe stanowią najpopularniejsze wyposażenie umożliwiające bezpieczne składowanie towarów. Właściwe przechowywanie zależy od wielu czynników, przede wszystkim od elementów wchodzących w ich skład. Dziś sprawdzimy, jaką rolę w konstrukcji odgrywają profile na regały. Z tego wpisu dowiesz się, jaką rolę pełnią profile do regałów magazynowych, dlaczego ich jakość jest tak ważna oraz dlaczego warto inwestować w najwyższej jakości wyposażenie do magazynu.

Czym są profile do regałów magazynowych?

Profile regałowe inaczej nazywane są trawersami. Łączą belki nośne, gwarantują odpowiednią stabilność paletom. Są niezbędne, jeżeli chodzi o zapewnianie podpory pod ładunki składowane na regałach magazynowych.

Bez trawersów na regałach nie udałoby się w bezpieczny sposób umieścić żadnych palet ani innych jednostek składowania.

Profile metalowe do regałów – budowa regałów magazynowych

Produkcja regałów magazynowych musi uwzględniać wiele ważnych aspektów, które zagwarantują bezpieczną i efektywną pracę. Jednostki ładunkowe muszą być przechowywane na stabilnych podstawach dopasowanych pod względem nośności do potrzeb.

Decydując się na regały magazynowe, należy sprawdzić ich ergonomię. Zwrócić trzeba także uwagę na parametry techniczne, a jednym z najważniejszych aspektów jest jakość, jaką wyróżniają się profile stalowe na regały. Im będą trwalsze, stabilniejsze i bardziej odporne na obciążenia, tym można będzie cieszyć się z lepszego ich wykorzystania w przestrzeni magazynowej. Stabilny regał magazynowy to podstawa w prowadzeniu profesjonalnej działalności gospodarczej.

Finalnie, cała konstrukcja musi składać się z wysokiej jakości elementów, właściwe dlatego kątowniki do regałów muszą spełniać najwyższe wytyczne. Każdy element wpływa na żywotność systemu i bezpieczne składowanie towarów.

Profile na regały – dostępne rodzaje

Najczęściej profile stalowe regałowe są perforowane w jednym lub dwóch rzędach. Otwory w nich znajdujące się umożliwiają bezproblemowe zaczepianie nośników półek.

Wyróżnić można:

  • jednorzędowy profil perforowany na regały – sprawdza się przy pojedynczych regałach,
  • dwurzędowy profil – umożliwia umieszczenie większej ilości półek obok siebie.

Metalowe profile posiadające jeden lub dwa rzędy otworów są powszechnie wykorzystywane w konstrukcjach regałowych. Do otworów mocuje się specjalne nośniki, czyli uchwyty na półki.

Regał z kątownika perforowanego – duża dowolność w tworzeniu wyposażenia magazynowego

Decydując się na regał z profili perforowanych, dajesz sobie bardzo dużą swobodę, jeżeli chodzi o kompletowanie wyposażenia magazynowego. Jest możliwość samodzielnej konfiguracji konstrukcji, w zależności od indywidualnych potrzeb. Prosty montaż i demontaż to dodatkowe atuty.

Słupy nośne wykonane z wysokiej jakości profili stalowych o dopasowanej do potrzeb grubości mogą mieć standardowe lub dedykowane wymiary. Konstrukcje tak przygotowane pozwalają na właściwe przygotowanie przestrzeni magazynowej pod względem jej maksymalnego wykorzystania i dostosowania do składowanych ładunków.

Dobrej jakości kątowniki stalowe do regałów są w stanie stworzyć konstrukcje stabilne, bezpieczne i gwarantujące właściwą organizację pracy. Standardowo kątowniki stalowe na regały są dostępne w uniwersalnej kolorystyce, którą akceptuje większość klientów.

Profile do regałów magazynowych – podsumowanie

Dobrze dobrane i dopasowane do potrzeb profile metalowe do regałów zapewniają długą żywotność konstrukcji i pełne jej wykorzystanie w przestrzeni magazynowej. Istotne jest, aby zawsze sprawdzać jakość, sposób wykonania oraz zastosowane materiały.

Kątowniki stalowe z otworami znajdują powszechne zastosowanie w większości magazynów, tworzą konstrukcje stabilne i niezawodne. To wszystko przekłada się na bezpieczne zarządzanie składowanymi towarami. Jeżeli chcesz prowadzić profesjonalny magazyn, regał z kątowników na pewno w tym pomoże, z uwagi na wysoką jakość i niezawodność w codziennej eksploatacji. 

Pozdrawiamy

amRACK