Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Podkłady I Zasieki Magazynowe - Czym Są I Do Czego Służą? zdjęcie nr 1

Podkłady i zasieki magazynowe – czym są i do czego służą?

06 grudnia 2022

Zapewnienie odpowiednich warunków składowania towarów wymaga zakupu wyposażenia dodatkowego. Wśród niezbędnych elementów w magazynie znajdują się zasieki oraz podkłady. Czym się wyróżniają?

Podkłady magazynowe – do czego służą?

Niezbędne w praktycznie każdym magazynie. Umożliwiają odseparowanie składowanego asortymentu od podłoża. Oddzielają także poszczególne warstwy spiętrzonego asortymentu.

Pod względem budowy można wyróżnić podkłady magazynowe:

  • belkowe,
  • płytowe – ażurowe lub pełne,
  • specjalizowane – ich budowa jest dostosowana do specyficznych potrzeb składowanego asortymentu.

Bardzo często podkłady wykorzystywane są jako elementy nośne jednostek ładunkowych. Umożliwiają stworzenie pakietu towarowego kompletowanego dla klienta.

Zasieki magazynowe – jaką rolę pełnią w magazynie?

Są to pionowe, pełne lub ażurowe przegrody oporowe, które znajdują zastosowanie wewnątrz obiektu magazynowego. Umożliwiają bezpieczne składowanie luzem materiałów masowych, najczęściej sypkich, które nie są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Wybierając zasieki magazynowe, można wykorzystać maksymalnie przestrzeń użytkową poprzez likwidację wolnej przestrzeni.

Zasieki magazynowe – rodzaje

  • Jednokomorowe – zbudowane są z trzech pionowych ścian będących ograniczeniem dla składowanego między nimi materiału.
  • Wielokomorowe jednorzędowe lub dwurzędowe – pionowe ściany znajdują się w jednym lub dwóch rzędach. Dostęp do komór jest odpowiednio z jednej strony lub z jednej strony do każdego rzędu.
  • Specjalizowane – są wyposażone w elementy zabezpieczające składowany luzem materiał przed uszkodzeniami wywołanymi przez czynniki atmosferyczne.

Podkłady i zasieki magazynowe – podsumowanie

Urządzenia ułatwiające składowanie towarów i zabezpieczające przed ewentualnymi uszkodzeniami powinny znaleźć się w każdym magazynie. Podkłady magazynowe oraz zasieki zwiększają bezpieczeństwo przechowywania asortymentu, nawet w trudniejszych warunkach.

Pozdrawiamy

amRACK