Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Podest Magazynowy - Sposób Na Więcej Miejsca W Magazynie zdjęcie nr 1

Podest magazynowy – sposób na zwiększenie powierzchni magazynu

16 października 2022

Racjonalne i optymalne gospodarowanie przestrzenią magazynową ma ogromne znaczenie dla prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli z czasem zauważasz, że zaczyna brakować miejsca, nie musisz od razu wpadać w panikę i szukać nowego magazynu. Wystarczy zainwestować w podesty magazynowe.

Czym wyróżniają się pomosty magazynowe?

Podest magazynowy umożliwia zwiększenie powierzchni o kolejne piętra. Zyskujesz w ten sposób dodatkową przestrzeń do składowania towarów, której brakuje sezonowo lub na stałe w Twoim magazynie. Asortyment może być przechowywany na półkach lub paletach.

Wiele korzyści możesz wprowadzić do magazynu, jeżeli zdecydujesz się zainwestować w podesty magazynowe. Konstrukcje są stabilne, nowoczesne i bezpieczne. Umożliwiają zwielokrotnienie przestrzeni niezbędnej do składowania towarów, są przystosowane do różnych typów ładunków. Twój magazyn nadal jest dzięki nim wszechstronny i zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Pomost magazynowy ułatwia także segregowanie towarów na poszczególnych poziomach składowania, możesz dopasować go do niemal każdego typu regału magazynowego.

Największym atutem pomostowej konstrukcji jest to, że nie musisz fizycznie rozbudowywać magazynu, wykonywać kosztownego remontu czy szukać nowego miejsca prowadzenia działalności. Pieniądze inwestujesz w system, który świetnie sprawdza się na stałe, jak i okresowo, gdy występuje duże zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce do składowania. Pomosty magazynowe wyróżniają się prostym montażem i demontażem, zapewniają pełną możliwość konfiguracji, w zależności od potrzeb. Ergonomicznie wykorzystują przy tym kubaturę budynku.

Gdzie najlepiej sprawdzają się podesty magazynowe?

Najczęściej na inwestycję w podest magazynowy decydują się przedsiębiorcy prowadzący już prężnie rozwijające się magazyny. Ich potrzeby z każdym miesiącem zwiększają się, muszą szukać nowych przestrzeni do składowania, aby zaspokoić oczekiwania klientów.

Ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest każdy pomost magazynowy, może być w każdym aspekcie dopasowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Pozwala na zyskanie miejsca do składowania w bardzo szybkim tempie.

Obiektami, w których zastosowanie najczęściej znajdują pomosty magazynowe są:

  • zakłady przemysłowe,
  • obiekty przemysłowe i magazynowe,
  • centra dystrybucyjne,
  • sklepy detaliczne,
  • e-commerce.

Dlaczego inwestycja w podesty magazynowe jest tak opłacalna?

Błyskawiczny rozwój branży magazynowej wymusza na właścicielach natychmiastowe działanie. Trzeba szukać sposobów na szybkie znalezienie dodatkowych miejsc do bezpiecznego składowania towarów. Podesty magazynowe idealnie wpisują się w trend potrzeb współczesnych przedsiębiorców, którzy na efekty nie chcą czekać zbyt długo. Montaż i demontaż odbywa się bardzo sprawnie, dodatkowa powierzchnia do składowania jest niemal natychmiast dostępna do użytku.

Niskie koszty

Podest magazynowy możesz wybudować tanim kosztem, na pewno niższym niż rozbudowa magazynu lub wynajem nowego obiektu.

Krótki czas realizacji

Realizacja, a także późniejszy montaż podestów magazynowych nie zajmują zbyt wiele czasu. Jest możliwość wprowadzenia konstrukcji w normalnym trybie pracy magazynu, bez zatrzymywania procesów przyjmowania i wydawania towarów.

Elastyczne rozwiązanie

Podesty magazynowe wyróżniają się modułową konstrukcją, dlatego w każdej chwili możesz je rozbudować i zmodyfikować. Jest możliwość przeniesienia ich także w inne miejsce, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Pomosty magazynowe – podsumowanie

Jeżeli uznasz, że podest magazynowy jest niezbędnym wyposażeniem dla Twojego magazynu, nie zwlekaj długo ze złożeniem zamówienia. Szybko uzyskasz konstrukcję, która wygospodaruje dodatkowe miejsce do składowania w Twoim magazynie. Inwestycja jest atrakcyjna cenowo, a samo rozwiązanie bardzo elastyczne. Zastosować je możesz m.in. w zakładzie produkcyjnym, sklepie detalicznym czy centrum dystrybucji. 

Pozdrawiamy

amRACK