Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Odbojniki Słupów – Wymagania Wg Norm zdjęcie nr 1

Odbojniki słupów – wymagania wg norm

14 sierpnia 2020

Często przy zakupie regałów pojawia się pytanie❓, czy konieczne jest zastosowane odbojników słupów regałowych, czy oferta jest zgodna z wymaganiami dotyczącymi osłon?
Jednoznaczną odpowiedź dają normy branżowe.
Norma PN-EN-15512 – Specyfikacja urządzeń do składowania, jako minimalne miejsca stosowania odbojników słupów wskazuje słupy na osłoniętych krańcach korytarzy i przejazdów, w których poruszają się wózki. Podobnie wskazuje norma PN-EN-15512 – Zasady projektowania konstrukcji, określając jako miejsca montażu odbojników, słupy znajdujące się na wszystkich skrzyżowania dróg transportowych.
Powyższa norma określa również minimalną wysokość osłony słupa, która musi wynosić 400 mm oraz wskazuje, że osłona nie może być zamontowana bezpośrednio na słupie, tzn. w przypadku uszkodzenia i odkształcenia osłony, słup powinien pozostać nieuszkodzony.
Czy warto zamontować osłony na wszystkich słupach ??
Odpowiedź jest jednoznaczna – TAK.?? Wartość wymiany jednego słupa w pracującym magazynie (produkcja, dostawa, prace monterskie, wynajem podnośnika nożycowego) stanowi równowartość ok. 100 ochraniaczy. ???

Pozdrawiamy

amRACK