Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Na Jakie Rozwiązania Warto Postawić W Nowoczesnym Magazynie? zdjęcie nr 1

Na jakie rozwiązania warto postawić w nowoczesnym magazynie?

02 grudnia 2020

Nowoczesne magazynowanie po polsku

Polski rynek e-commerce od lat rozwija się w dynamicznym tempie. Korzysta z niego wielu użytkowników, a co ważne, jego wartość wzrasta. Modernizacje i unowocześnienia sprawiają, że branża magazynowa jest wiodącą w naszym kraju. Elastycznie dostosowuje się do zmian rynkowych oraz do światowych trendów, a także potrzeb i oczekiwań użytkowników. Szczególnie dostrzegalne są zmiany w sposobach magazynowania, produkcji oraz dystrybucji towarów.

W ostatnich kilku latach zauważalne jest przede wszystkim inwestowanie polskich przedsiębiorców w nowoczesne, innowacyjne obiekty magazynowe. Standardem są tam automatyczne systemy magazynowe, które omówimy w tym artykule.

Nowoczesny magazyn klasy A

Polska staje się głównym centrum logistycznym w Europie. Każdego roku powstaje coraz więcej obiektów magazynowych, które obsługują Europę Wschodnią, Środowisko-Wschodnią oraz Zachodnią. Dzięki temu, że na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze i zautomatyzowane obiekty magazynowe, zarządzanie zapasami, kompletowanie zamówień, jak i transport wewnątrzmagazynowy są znacznie prostsze.

Magazyny dzieli się ze względu na klasy. Najlepsze są te oznaczone A+ i A++. Wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz realizacją zadań zgodnie z najwyższymi standardami. Główne ich cechy to:

 • zastosowanie nowoczesnego systemu monitoringu,
 • nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe,
 • oświetlenie o natężeniu minimum 150 lx,
 • bezproblemowy dojazd do magazynu,
 • brak budynków mieszkalnych w obrębie magazynu,
 • energooszczędność i automatyzacja,
 • wysokość powyżej 10 m i głębokość powyżej 75 m.

Logistyka 4.0.

Nowoczesne magazyny powstające w nurcie logistyki 4.0. są w pełni zautomatyzowane. Polega to przede wszystkim na syntezie wielu obszarów odpowiadających za wydajność obiektu. Podstawowym zadaniem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, zwiększenie zdolności przemieszczania produktów w obrębie magazynu, jak i udostępnienie możliwości szybkiego kompletowania zamówień.

Dzięki wdrożeniu logistyki 4.0., nowoczesne systemy magazynowe zmniejszają ryzyko uszkodzenia towarów, eliminują błędy w kompletowaniu zamówień oraz bez żadnych problemów można dostosować zmiany w produkcji i dystrybucji towarów do aktualnych potrzeb.

W nowoczesnych magazynach na porządku dziennym są następujące systemy magazynowe:

 • system automatycznego transportu przenośnikowego,
 • windy do paczek,
 • 3-poziomowe podesty robocze przy regałach wysokiego składowania,
 • magazyn wysokiego składowania z automatycznym systemem załadunku,
 • nowoczesne wózki wysokiego składowania,
 • skanery kodów kreskowych.

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne systemy magazynowe? Podsumowanie.

Automatyczne procesy magazynowe pozwalają na optymalizację kosztów działania magazynu oraz ograniczenie zbędnej infrastruktury. Wprowadzając je do swojej przestrzeni magazynowej, minimalizujesz ryzyko popełnienia błędu przy zarządzaniu, jak i wykorzystaniu dostępnych zasobów. Decydując się na najlepsze systemy magazynowe, budujesz nowoczesny i funkcjonalny magazyn.

 

Pozdrawiamy

amRACK