Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Jaki Regał Na Blachy Wybrać? zdjęcie nr 1

Jaki regał na blachy wybrać?

27 sierpnia 2023

W celu zabezpieczenia blach przed uszkodzeniami, należy wybrać dedykowane rozwiązania do ich składowania. Dostępnych jest wiele profesjonalnych systemów, z których klient może skorzystać.

Regał na blachy – cechy charakterystyczne

Regał na arkusze blachy charakteryzuje się uniwersalnością oraz dostępnością specjalnych, dwuczęściowych półek. Jest możliwość zamówienia konstrukcji z dolnymi, wysuwanymi półkami, przy czym ich górna część służy do przekładania towarów na transport.

Jest możliwość zdecydowania się na proste systemy do składowania blach, albo na automatyczne magazynowanie. Specjalnie zaprojektowane systemy realizują potrzeby wymagających klientów. Wybierając dopasowane do oczekiwań rozwiązania, można w wygodny sposób składować blachy, nie martwiąc się o ich uszkodzenie. Ponadto, w pełni wykorzystywana jest przestrzeń magazynowa, ze względu na możliwość wykonania konstrukcji na wymiar.

Jak prawidłowo składować blachy?

Jeżeli planowane jest składowanie blach przez dłuższy czas, należy układać je pod kątem minimum 3 stopni, w zamkniętym pomieszczeniu, na suchych drewnianych podkładach oddzielających materiał od podłoża na minimum 20 cm. Każdy arkusz musi zostać przełożony suchymi drewnianymi listwami, co zagwarantuje właściwą cyrkulację powietrza. Okres przechowywania może wynosić do 6 miesięcy od daty produkcji.

Innym sposobem jest składowanie do 3 paczek jedna na drugiej. Istotne jest, aby nie stosować żadnego dodatkowego obciążenia.

Blachy muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Wpływa to na ich trwałość oraz jakość. Nie wolno układać ich w pobliżu nawozów, kwasów i innych agresywnych substancji. Powinny znajdować się w suchym, zamkniętym pomieszczeniu, bez ryzyka oddziaływania na nie nadmiernej ilości wilgoci.

Dlaczego warto zdecydować się na automatyczne składowanie blach?

W dużych obiektach magazynowych na uwagę zasługują systemy automatyczne. Zapewniają szybki załadunek i rozładunek, bez ryzyka popełnienia błędów. Automatyzacja przyspiesza również realizację zamówień.

Automatyczny magazyn blach składa się z dwóch równoległych rzędów regałów, między którymi porusza się układnica regałowa. Zastosowanie systemu pozwala zwiększyć pojemność magazynu, a także zapewnia optymalizację wydawania towarów.

Regały magazynowe na blachy – zalety

W magazynie, w którym jednym z obsługiwanych towarów są blachy, warto zastosować dedykowane do ich składowania konstrukcje. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej oraz oszczędzenie miejsca. Regał na blachy płaskie zapewnia łatwy i szybki dostęp do materiałów, a jednocześnie pracownicy mają zapewnioną stałą kontrolę stanu magazynowego.

Regał na blachy – podsumowanie

Przestrzeganie zasad składowania, jak i wybieranie dedykowanych rozwiązań wpływa na zachowanie trwałości i wysokiej jakości blach. Można zdecydować się zarówno na klasyczne regały magazynowe na blachy, jak i automatyczne systemy do składowania. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania prowadzonego obiektu.

Pozdrawiamy

amRACK