Akcesoria do regałów magazynowych. Wyposażenie dodatkowe. Przegląd

28 stycznia 2021

Rodzaje wypełnień regałów paletowych oraz zabezpieczeń regałowych. Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

W ofercie amRACK znajdziesz wiele rodzajów wypełnień regałów paletowych. Dostępne są m.in. półki siatkowe, półki z płyty, kraty, ale także szereg osłon, które zabezpieczają towary, jak i same regały przed uszkodzeniami. Zastosowanie tych rozwiązań wpływa na bezpieczny proces składowania.

Półki siatkowe jako najtańsze rozwiązanie

Wypełnienie poziomu regału półkami siatkowymi to rozwiązanie zapewniające ograniczenie upadku przechowywanych towarów. Najlepiej sprawdzają się przy paletach niestandardowych lub towarach niespaletowanych. Półki siatkowe są tańsze w porównaniu do krat pomostowych, ale także lżejsze. Nie stwarzają również większych problemów przy montażu i demontażu.

Zalecamy, aby wybrać półki siatkowe zamiast wykonanych z płyt wiórowych, ze względu na zastosowane przy nich wzmocnienia. Ponadto, spełniają wymagania systemów przeciwpożarowych.

Półki z płyt wiórowych

Płyty wiórowe możesz zastosować m.in. w:

  • bibliotekach,
  • sklepach,
  • warsztatach,
  • magazynach.

Półki z płyt wiórowych mają uniwersalne zastosowanie, charakteryzują się łatwym i szybkim montażem. Są układane na wspornikach. Wadą ich zastosowania jest zaciemnienie niższych kondygnacji, co uniemożliwia bezproblemowy dostęp i wyszukanie towarów. Płyty wiórowe są również łatwopalne i utrudniają przepływ wody w przypadku gaszenia pożaru.

Kraty regałowe

Kraty regałowe znajdują zastosowanie szczególnie w magazynach wysokiego składowania. Montowane są już na regałach znajdujących się w magazynie i służą bezpiecznemu przechowywaniu towarów. Ich montaż i demontaż jest bardzo sprawny, dlatego bez żadnych problemów można przenosić je z jednego magazynu do drugiego, w razie potrzeby.

Zastosowanie osłon i odbojników w magazynie

Zabezpieczenie regałów przed ewentualnymi uszkodzeniami jest niezwykle ważne, jeżeli chcesz korzystać z bezpiecznej przestrzeni magazynowej.

Odbojnice i osłony regałów magazynowych zapewniają podwyższoną ochronę wszystkich konstrukcji i zabezpieczają ją przed zniszczeniem. Chronią przede wszystkim przed przypadkowym uderzeniem wózków. Dostępne są:

  • odbojniki słupa,
  • odbojniki ramy,
  • osłony słupów,
  • osłony boczne.

Każdy z powyższych elementów jest niezbędny do zabezpieczenia regałów magazynowych. Im większą ochronę zapewnisz, tym bardziej zminimalizujesz ryzyko powstania uszkodzeń w magazynie.

Dlaczego warto kupić podpory beczek?

Jeżeli chcesz na swoich regałach magazynowych składować beczki lub inne cylindryczne przedmioty, niezbędny jest zakup specjalnych podpór, które umożliwią bezpieczne składowanie.

Zastosowanie separatorów w magazynie

Dostęp do towarów, które są posegregowane i poukładane jest dużo prostszy. Jeżeli chcesz zadbać o porządek w magazynie, na regałach magazynowych musisz zastosować separatory. Pozwolą one na oddzielenie luźno ułożonych towarów od siebie. Dzięki temu nie ulegną one zmieszaniu.

Więcej akcesoriów magazynowych na amRACK.pl

Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w swoim magazynie, a także podwyższyć wydajność jego zarządzania, zapoznaj się z bogatą ofertą akcesoriów magazynowych, jaką proponuje amRACK. Specjalizujemy się w produkcji uniwersalnych, prostych w montażu i podnoszących bezpieczeństwo akcesoriów.

Pozdrawiamy

Zadzwoń