5 najpopularniejszych typów regałów magazynowych

15 stycznia 2021

Regały magazynowe, o których warto wiedzieć więcej

Bez nich żaden magazyn nie mógłby istnieć. Składowanie jest o wiele prostsze i generuje mniej problemów, jeżeli do dyspozycji są odpowiednio dopasowane do potrzeb regały magazynowe. Czy wiesz, że dostępnych jest wiele ich odmian różniących się pod względem budowy oraz przeznaczenia? Zobacz najpopularniejsze typy regałów magazynowych!

1.Regały paletowe rzędowe

Są podstawowym i najprostszym rozwiązaniem, jakie możesz wprowadzić do swojego magazynu. Zdecydowany numer jeden w tym zestawieniu. Dzięki swojej uniwersalności pozwalają na składowanie zarówno towarów spaletowanych, jak i niespaletowanych. Posiadają bogate wyposażenie dodatkowe.

Regały paletowe rzędowe są obecnie najtańszym systemem składowania umożliwiającym bezpośredni dostęp do poszczególnych jednostek, co ułatwia kontrolę stanu magazynowego. Bez żadnych problemów można dopasować je do dowolnej przestrzeni oraz wymiarów produktów.

2. Regały półkowe (na towary drobnicowe)

Znajdują zastosowanie przede wszystkim przy składowaniu towarów niespaletowanych, przede wszystkim w warsztatach, hurtowniach, archiwach, bibliotekach, ale także magazynach. Przeznaczone są do obsługi ręcznej. Z powodzeniem możesz na nich poukładać produkty w kartonach, akta, jak i książki.

3. System mieszany paletowo-półkowy

Dziś wszystko jest możliwe. Nawet skonstruowanie regału paletowo-półkowego. To rozwiązanie na szeroką skalę jest stosowane w hipermarketach. Dolne poziomy składowania posiadają gniazda półkowe, a górne są bezpółkowe. Umożliwia to bezproblemowe kompletowanie asortymentu i przemieszczanie go z miejsca na miejsce, bez najmniejszych problemów.

4. Regały wspornikowe na dłużycę

Umożliwiają składowanie długich towarów takich, jak pręty, rury, płyty, oraz materiały przechowywane w belkach. Regały wspornikowe charakteryzują się solidną budową, wytrzymałą konstrukcją oraz prostym montażem.

Regały wspornikowe znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu. Wystarczy wyposażyć je w daszek zabezpieczający, który ochroni zgromadzone towary przed opadami atmosferycznymi.

5. Regały mobilne przesuwne

Dla Klientów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń użytkową zostały przygotowane regały mobilne przesuwne. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie bezproblemowy dostęp do składowanych towarów jest bardzo ważny.

Regały mobilne przesuwne powstają na specjalne zamówienie Klientów, dlatego są w każdym calu dopasowane do ich potrzeb. Można wybrać rozstaw półek, ich ilość, jak i dopasować wymiary do dostępnej przestrzeni.

Regały magazynowe – podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy najpopularniejsze rodzaje regałów magazynowych, a także możliwość ich zastosowania w roboczej przestrzeni. Jeżeli szukasz rozwiązań, które poradzą sobie z największymi wyzwaniami i ciężarami, zapraszamy do składania zamówień na amRACK.pl. Przygotujemy specjalnie dla Ciebie systemy składowania umożliwiające maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jak i bezpieczne składowanie towarów.

Pozdrawiamy

Zadzwoń