Masz pytania? tel. 509 922 251, tel. 503 855 601 mail: kontakt@amrack.pl
Akcesoria Magazynowe - Po Jakie Wyposażenie Regałów Sięgnąć? zdjęcie nr 1

Akcesoria magazynowe – po jakie wyposażenie do regałów sięgnąć?

28 stycznia 2021

Nawet najlepsze regały paletowe nie poradzą sobie ze spełnianiem wszystkich oczekiwań właścicieli magazynów, jeżeli nie zostaną wzbogacone o praktyczne akcesoria magazynowe. Mogą to być m.in. półki siatkowe, kraty, ale także szereg osłon, które zabezpieczają zarówno towary, jak i same regały przed uszkodzeniami. Odpowiednio dobrane artykuły magazynowe do regałów wpływają na bezpieczeństwo składowania, zwiększają funkcjonalność magazynu, a także ochraniają same regały przed uszkodzeniami.

Jakie akcesoria magazynowe do regałów wybrać?

Poniżej przedstawiamy akcesoria magazynowe do regałów niezbędne w każdym nowoczesnym magazynie.

Półki siatkowe do regałów

Wypełnienie poziomu regału półkami siatkowymi to rozwiązanie zapewniające ograniczenie upadku przechowywanych towarów. Tego typu akcesoria magazynowe do regałów najlepiej sprawdzają się przy paletach niestandardowych lub towarach niezapaletowanych. Półki siatkowe są tańsze i lżejsze w porównaniu do krat pomostowych. Tego typu artykuły magazynowe nie stwarzają również większych problemów przy montażu i demontażu.

Zalecamy, aby wybrać półki siatkowe zamiast odpowiedników wykonanych z płyt wiórowych, ze względu na zastosowane przy nich wzmocnienia. Ponadto, półki z siatki spełniają wymagania systemów przeciwpożarowych. Są także prostsze w utrzymaniu czystości, ponieważ zanieczyszczenia nie zatrzymują się na nich, a przelatują przez drobną siatkę.

Półki regałowe z płyt wiórowych

Płyty wiórowe do regałów możesz zastosować m.in. w:

  • bibliotekach,
  • sklepach,
  • warsztatach,
  • magazynach.

Półki z płyt wiórowych mają uniwersalne zastosowanie, charakteryzują się łatwym i szybkim montażem. Są układane na wspornikach. Wadą ich zastosowania jest zaciemnienie niższych kondygnacji, co uniemożliwia bezproblemowy dostęp i wyszukanie towarów. Płyty wiórowe są również łatwopalne i utrudniają przepływ wody w przypadku gaszenia pożaru. Ponadto łatwo ulegają zawilgoceniu.

Kraty regałowe

Kraty regałowe znajdują zastosowanie szczególnie w magazynach wysokiego składowania. Tego typu akcesoria magazynowe montowane są na regałach już znajdujących się w magazynie i służą bezpiecznemu przechowywaniu towarów. Ich montaż i demontaż jest łatwy, dlatego bez żadnych problemów można przenosić je w razie potrzeby z jednego magazynu do innego.

Kraty regałowe świetnie sprawdzają się w magazynach przechowujących towary metalurgiczne, chemiczne, stoczniowe, jak i energetyczne.

Osłona słupa regału i odbojniki magazynowe

Zabezpieczenie regałów przed ewentualnymi uszkodzeniami jest niezwykle ważne, jeżeli chcesz korzystać z bezpiecznej przestrzeni magazynowej. Przydatne w tym będą osłony regałów magazynowych.

Odbojniki magazynowe i osłony regałów zapewniają podwyższoną ochronę wszystkich konstrukcji i zabezpieczają ją przed zniszczeniem. Chronią przede wszystkim przed przypadkowym uderzeniem wózków. Dostępne są:

  • odbojniki słupów,
  • odbojniki ramy,
  • osłony regałów magazynowych, w szczególności słupów,
  • osłony boczne.

Każdy z powyższych akcesoriów magazynowych jest niezbędny do zabezpieczenia regałów. Im większą ochronę zapewnisz, tym bardziej zminimalizujesz ryzyko powstania uszkodzeń w magazynie.

Odbojniki magazynowe obowiązkowo należy umieścić w ciągach komunikacyjnych magazynu. Dostępne są w kolorze ostrzegawczym, dlatego ich widoczność jest bardzo duża. Ułatwiają nawigację operatorom wózków widłowych.

Inne akcesoria magazynowe, które warto rozważyć

Przedstawione powyżej akcesoria magazynowe stanowią najczęstsze wyposażenie regałów, na które decydują się właściciele magazynów. Nie mniej specyfika konkretnych obiektów wymaga zastosowania indywidualnych innych akcesoriów. Należą do nich m.in. ochraniacze pomostowe, podpory beczek czy separatory.

Ochraniacz pomostowy

Ochraniacz pomostowy ochroni strategiczne miejsca przy pomostach magazynowych w trakcie wykonywania manewrów m.in. przez wózki widłowe. Antr

Podpory do beczek

Jeżeli chcesz na swoich regałach magazynowych składować beczki lub inne cylindryczne przedmioty, niezbędny jest zakup specjalnych podpór, które umożliwią bezpieczne składowanie. Nie ulegną one sturlaniu z regału, nie rozbiją się i nie spowodują zagrożenia dla pracowników magazynu.

Separatory w magazynie

Dostęp do towarów, które są posegregowane i poukładane, jest dużo prostszy. Jeżeli chcesz zadbać o porządek w magazynie, na regałach magazynowych musisz zastosować separatory. Pozwolą one na oddzielenie luźno ułożonych towarów od siebie. Dzięki temu nie ulegną one zmieszaniu. Magazyn będzie utrzymany we właściwym porządku.

Akcesoria magazynowe do regałów na amRACK.pl

Jeżeli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w swoim magazynie, a także podwyższyć wydajność jego zarządzania, zapoznaj się z bogatą ofertą akcesoriów magazynowych, jaką proponuje amRACK. Wszystkie artykuły magazynowe do regałów odznaczają się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, trwałością oraz niezawodnością. Ich zakup gwarantuje zarządzanie magazynem nowoczesnym, profesjonalnym i nastawionym na same korzyści dla klienta.

Specjalizujemy się w produkcji uniwersalnych, prostych w montażu i podnoszących bezpieczeństwo akcesoriów, wśród których największą popularnością cieszą się m.in. osłony regałów, odbojniki magazynowe czy separatory. Możesz zaufać naszemu wyposażeniu dodatkowemu, którego nie może zabraknąć w Twoim magazynie.

Pozdrawiamy

amRACK